Asayiş
  • 28.11.2023 18:21

Denize düşen 2 gençten haber alınamıyor

Beşikdüzü’nde fotoğraf çekilirken denize düşerek kaybolan 2 genci, 2.günde arama çalışmaları sürüyor.

Trabzon'un Beşikdüzü ilçesi Marina Limanındaki fenerlerin olduğu yerde dev dalgalara karşı fotoğraf çekmeye çalışan iki genç aniden yükselen dalgalara kapılarak denize düştü. Olay yerinde polis dalgıç ekipleri sabahın erken saatlerinde başladıkları 2 genci arama çalışmaları sürüyor.

Beşikdüzü İMKB Fen Lisesinde yatılı öğrenim gören Uğurcan Korkmaz (16) ve Emir Berke Aşık(16) olduğu belirlendi. Dün akşam havanın kararmasıyla sonuç alınamayan arama kurtarma çalışmalarına sabah yeniden başlanıldı. Denizde Polis dalgıç ve Sahil Güvenlik ekipleri tarafından liman ve çevresinde geniş çaplı arama çalışmaları sürdürülüyor.

Trabzon Valisi Aziz Yıldırım, Beşikdüzü ilçesinde dün liman mevkiinde fırtınada oluşan dev dalgalara karşı fotoğraf çekmek isterken denizde kaybolan 2 lise öğrencisini arama çalışmalarını yerinde inceleyerek, öğrencilerin aileleri ile görüştü.

Trabzon'un Beşikdüzü ilçesi Liman mevkiinde dün fotoğraf çektirmek isterken dalgalara kapılarak kaybolan Beşikdüzü İMKB Fen Lisesi öğrencisi Emir Berke Aşık (16) ve Uğurcan Korkmaz'ı (16) arama çalışmaları sürüyor. 40 kişilik bir ekip sürdürülen tarama çalışmalarına bölge illerinden destek ekiplerin de geleceği öğrenilirken, Trabzon Valisi Aziz Yıldırım arama çalışmalarını inceledi. Sahil Güvenlik Doğu Karadeniz Grup Komutanı Binbaşı Aytaç Bayırlı'dan arama çalışmaları ile ilgili bilgiler alan Vali Yıldırım, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. "Üzgünüz. Ne söylesek boş" diyen Vali Yıldırım, "İki tane evladımız dün okula gelmediler bildiğimiz bu. Dün iki gencimizin de burada dışarıdan vuran dalgalar ile liman içerisine düştüğünü gören tanıklar var. Kurtarma çabası içerisine girenler olmuş. İki olay birbirine çok benziyor. Büyük bir ihtimalle dün Fen Lisesine gelmeyen iki öğrencimizin olduğunu düşünüyoruz. Hakikaten çok üzgünüm. Ama şuanda onlar için neler yapabileceğimize bakıyoruz. Dalgıçlarımız dünkü hava koşullarının ve deniz dalgalarının hiçte uygun olmamasına rağmen kendi hayatlarını hiçe sayarak onları arayıp bulabilme, kurtarabilmek için çaba sarf ettiler. Dün yine AFAD vasıtasıyla farklı illerden arama kurtarma için gerek ekipman gerek ekip gerekse de dalgıç istedik onlarda bugün geliyorlar. Hep birlikte bir taraftan Sahil Güvenliğimiz bir taraftan polis dalgıçlarımız bir taraftar AFAD ekiplerimiz ile deniz düşen iki vatandaşımızı arama çalışmalarına devam edeceğiz. Ümit ediyoruz ki buluruz. Ama burası Karadeniz" dedi.

Güncellenme Tarihi : 28.11.2023 18:23

İLGİLİ HABERLER