Spor
  • 31.3.2013 02:33

Denizli hedefini açıkladı

     Denizli, maçın ardından yaptığı basın toplantısında, Adanaspor maçında bekledikleri oyunu sahaya yansıttıklarını belirtti. Denizli, ''18 takımlı ligde, asgari 17 takım aynı amaç için mücadele ediyor. İkinci yarıda kutlanması gereken takım Ankaragücü fakat amacın dışında kaldı gibi görünüyor. 17 takım ligde kalma, play-off ve Süper Lig için müthiş yarış içinde. Bu ligin rengi farklı'' diye konuştu.
     Sadece Adanaspor maçının değil artık her hafta oynanacak maçın zor olacağını vurgulayan Denizli, şöyle devam etti:
     ''Bizim için artık en önemli unsur, yola puan kaybetmeden devam etmek. Kayıpsız geçince hedefe sağlıklı yürüyorsun. Rakiplerimizin ne yaptığı önemli değil, biz konumumuzu muhafaza etmek zorundayız. Her hafta zor olacak. İnşallah lig düşündüğümüz gibi gidecek. İstediğimiz puan ortalamasını yakaladık. İkinci yarıda maç başına 2,2 puan ortalamasını bulduk. İlk yarıda 1,5 puan ortalamamız vardı. Bu işimizi zorlaştırıyor. Lig genelinde maç başına iki puan ortalaması seviyesine çıkarsak hedefe ulaşırız.''
     Denizli, haftaya kendi evi de olan İzmir'de Karşıyaka ile mücadele edeceklerini anımsatarak, ''Karşıyaka çok değerli ekip ve büyük şansızlıklar yaşadı. Uzaktan gözlemlediğime göre önemli de haksızlıklar yaşadı. İnşallah iyi bir maç olur, yolumuza devam ederiz. Artık kayıpsız gitmek zorundayız'' diye konuştu.
    
     -Adanaspor cephesi-
    
     Adanaspor Teknik Direktörü Levent Eriş, ligin şampiyon adaylarından Çaykur Rizespor'a karşı oynadıklarını ifade ederek, ''Ligin iyi takımına karşı oynamamız gerektiği gibi oynadık. İlk yarı geçen haftalara göre iyi oynadık ancak dört net pozisyondan yararlanamadık. İkinci yarının başında iyi pozisyonlarımız oldu. Deplasmanda net pozisyonları değerlendiremezseniz mağlubiyet kaçınılmaz olur'' diye konuştu.
     Futbolcuların iyi oynadıklarını belirten Eriş, ''Türkiye'nin en iyi teknik direktörüne, idolümüze karşı oynadık. Şampiyonluğa yakın görünüyorlar. Biz de ilk altı hedefine yakınız. Geçen sezon play-off finalinde kaybetmiştik. Geçen sezon yapamadığımızı bu sezon yaparak, play-off'tan çıkmak istiyoruz'' ifadelerini kullandı.
    
     Muhabir: Muhittin Sandıkçı / Tuğba Yardımcı Mısır / Ülkü Parlakyıldız Karakuş
     Yayıncı: Hüseyin Doğru

 

Güncellenme Tarihi : 19.3.2016 16:43

İLGİLİ HABERLER