Asayiş
  • 31.7.2018 11:22

Denizli-İzmir arası tren seferleri durdu

Denizli-İzmir arasındaki tren seferleri güvenlik nedeniyle durduruldu.

8 Temmuz'da Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde Sarılar köyü yakınlarında yağış nedeniyle rayların altındaki toprağın kayması sonucu 25 kişinin yaşamını yitirdiği, 340 kişinin de yaralandığı kazanın bir benzeri Denizli'de meydana geliyordu.

Denizli-İzmir arası tren seferleri durduruldu

TOPRAK KAYDI, DEMİR YOLUNUN ALTI BOŞALDI

Bugün saat 19.30'da Aydın'ın Buharken ilçesi ile Denizli'nin Sarayköy ilçesi arasındaki Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları'na (TCDD) ait yolcu treninde olası facia, makinistin dikkati ile atlatıldı.

Bölgede bir kaç gündür aralıklarla devam eden yağış nedeniyle Kızıldere Mahallesi yakınlarındaki demir yolunun altı boşaldı. Denizli-İzmir arasında sefer yapan yolcu treninin makinisti durumu fark ederek treni durdurdu.

Denizli-İzmir arası tren seferleri durduruldu

SEFERLER DURDURULDU

Olası bir faciayı önleyen makinist durumu TCDD yetkililerine bildirdi. İhbar üzerine İzmir-Denizli arasındaki tren seferleri çift yönlü olarak durduruldu.

Denizli-İzmir arası tren seferleri durduruldu

YOLCULAR OTOBÜSLERLE YOLA DEVAM ETTİ

Tren yolunun onarımı için çalışma başlatılırken, seferlerin tren yolunun onarılmasının ardından başlayacağı öğrenildi. İstanyonlarda bekleyen trenlerdeki yolcuların ise otobüslerle seyahatlerine devam ettirildi.

Denizli-İzmir arası tren seferleri durduruldu


 

Güncellenme Tarihi : 31.7.2018 11:23

İLGİLİ HABERLER