Gündem
  • 27.5.2022 12:07

Deprem uzmanı Oğuz Gündoğdu öldü

Ünlü deprem uzmanı Oğuz Gündoğdu hayatını kaybetti! İstanbul depremi uyarıları ile kamuoyunda dikkat çekmişti..

İstanbul Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü eski öğretim üyesi, ünlü deprem uzmanı Dr. Oğuz Gündoğdu hayatını kaybetti. Ünlü deprem uzmanı Oğuz Gündoğdu özellikle, beklenen büyük İstanbul depremi ile ilgili uyarıları ile kamuoyunda dikkat çekmişti.

Son dakika haberi... İstanbul Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü eski öğretim üyesi Dr. Oğuz Gündoğdu vefat etti. Evli ve 1 çocuk babası Gündoğdu'nun cenazesinin yarın toprağa verilmesi bekleniyor.Oğuz Gündoğdu özellikle, beklenen büyük İstanbul depremi ile ilgili uyarıları ile kamuoyunda dikkat çekmişti:Gündoğdu, İstanbul depremi şiddetinin 7'nin üzerinde olabileceğini söylemişti.

Daha önce kalp ameliyatı olan ve kısa süre önce rutin kontrollerinde damar tıkanıklığı tespit edilen Dr. Oğuz Gündoğdu, dün Beylikdüzü'ndeki özel bir hastanede ameliyata alınırken yapılan müdahale ile stent tatıldı.

YARIN TOPRAĞA VERİLECEK

Dr. Oğuz Gündoğdu, bu sabaha karşı fenalaşarak yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Balıkesir'in Badırma İlçesi'nde 1947 yılında dünyaya gelen, yıllarca İstanbul Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü öğretim üyeliği yapan evli ve 1 çocuk babası Dr. Gündoğdu'nun cenazesinin yarın toprağa verilmesi bekleniyor.Özellikle Kuzey Anadolu Fay Hattı konunusunda uzmanlığı ile tanınan, 1999 Gölcük Depremi sırasında aktif olarak sahada görev yapan Dr. Oğuz Gündoğdu, emekli olmasından sonra da, Mahalle Gönüllüleri Derneği (MAGDER) Başkanlığı yaparak, çeşitli sivil toplum örgütlerinin yaptığı toplantılara katılarak olası İstanbul depremine karşı bilgilendirme çalışmalarını sürdürüyordu.

AFAD'DAN TAZİYE MESAJI

AFAD, sosyal medya hesabından, "İstanbul Üniversitesi, Jeofizik Mühendisliği Bölümü emekli öğretim üyesi deprem uzmanı, Dr. Oğuz GÜNDOĞDU aramızdan ayrılmıştır. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve bilim camiasına sabır ve başsağlığı dileriz." açıklaması yaptı.

İLGİLİ HABERLER