Gündem
  • 27.9.2019 22:46

Depremde İstanbul'un en riskli ilçeleri belirlendi

Ahmet Ercan tek tek açıkladı! İşte depremde İstanbul'un en riskli bölgeleri!

Deprem uzmanı Prof. Dr. Ahmet Ercan, İstanbul'da dün öğle saatlerinde meydana gelen 5.8 şiddetindeki deprem sonrasında mega kentin risk haritasını değerlendirdi. Prof. Dr. Ercan, İstanbul'da meydana gelecek şiddetli bir depremden en çok etkilenecek yerleri de harita üzerinde tek tek açıkladı.

Ahmet Ercan tek tek açıkladı! İşte depremde İstanbul'un en riskli bölgeleri!

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Öğretim Üyesi, Jeofizik Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, dün Silivri açıklarında meydana gelen 5.8 şiddetindeki deprem ve artçı sarsıntıları değerlendirdi.

Prof. Dr. Ahmet Ercan, haritayı göstererek, "Burada ikinci bir kırık daha var. Sanki balık sırtı gibi. Yalova Altınova'nın olduğu yerden bir kılçık daha çıktı kırık. Bostancı'ya kadar kırıldı. Kimse bundan söz etmiyor" diyerek şu sözleri kaydetti:

"Bizim en çok korktuğumuz yer, Fatih ilçesi, Fatih-Eminönü yarımadası. İstanbul'u İstanbul yapan tarihi kalıntıların bulunduğu yer. Burası depremden çok etkilenecektir. Her depremde surlarda çatlamalar ve yıkılmalar olur. Zeytinburnu, Bakırköy, Florya, Küçükçekmece'nin Kanarya, Cumhuriyet, Menekşe mahallesi çok etkilenecektir. Daha sonra Avcılar tekrar etkilenecektir. Esenyurt'un bulunduğu kesimler, daha sonra Gürpınar'ın heyelan kesimleri, Pekmez, Pınarkent çok etkilenecek. Kumburgaz, Silivri, Marmaraereğlisi buralar depremden en çok etkilenecek yerler."

Güncellenme Tarihi : 27.9.2019 22:52

İLGİLİ HABERLER