Gündem
  • 5.6.2023 22:53

Depremzedeleri kovan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinde 3 yönetici görevinden uzaklaştırıldı!

"Depremzedelerin otelden çıkarılmaya çalışıldığı" iddialarına yönelik Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve diğer sorumlular hakkında yürütülen soruşturma kapsamında belediye Genel Sekreteri, Genel Sekreter Yardımcısı ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı geçici süre görevlerinden uzaklaştırıldı.

İçişleri Bakanlığı'nın, "depremzedelerin kaldıkları otelden çıkarılmaya çalışıldığı" iddialarına yönelik Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve diğer sorumlular hakkında yürüttüğü soruşturma kapsamında Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fatih Ünsal, Genel Sekreter Yardımcısı Alpaslan Kurtoğlu ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı İsa Karadağ geçici süre görevlerinden uzaklaştırıldı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, gazetecilere yaptığı açıklamada, İçişleri Bakanlığınca açılan soruşturmanın devam ettiğini söyledi.

"SORUŞTURMA SONUCUNA GÖRE HAREKET EDİLECEK"

Soruşturmayı yürüten müfettişlerin Tekirdağ'a geldiğini ifade eden Albayrak, "Soruşturma devam ederken benim bir açıklama yapmam doğru olmaz. Soruşturmanın sonucunu bekleyelim her şey daha iyi olur. Şu anda soruşturmada ismi geçen isimler görevden alınmadılar. Bu isimler soruşturma devam edene kadar görevlerinden geçici bir süre uzaklaştırıldılar. Soruşturma sonucuna göre hareket edilecek." diye konuştu.

Güncellenme Tarihi : 5.6.2023 22:57

İLGİLİ HABERLER