Spor
  • 17.4.2024 12:35

Dev derbiye sürpriz yabancı hakem

Yabancı VAR hakemlerinin görev alması sonrası gözler orta hakemin de yabancı olmasına çevrildi. Gürcan Bilgiç, TFF'nin, Galatasaray-Fenerbahçe derbisini yönetmesi için görüştüğü yabancı hakemi açıkladı.


Trendyol Süper Lig’in 32.haftasıyla birlikte kritik olan maçlarda, yabancı VAR hakemlerinin görev alacağı açıklanmıştı. Şimdiye kadar Alanyaspor – Galatasaray, Fatih Karagümrük – Fenerbahçe ve MKE Ankaragücü - Gaziantep FK maçında bu hakemler görev aldı.

Performansları futbol otoriteleri tarafından beğenilen yabancı VAR hakemlerinin ardından sıra orta hakemlerin de yabancı olmasına geldi. Bu kapsamda şampiyonluk mücadelesi veren Galatasaray ile Fenerbahçe’nin Trendyol Süper Lig’in 37.haftasında oynayacağı derbinin hakeminin de yabancı olması konusu gündeme geldi.

Spor yazarı Gürcan Bilgiç, Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF), 19 Mayıs’ta oynanacak olan Galatasaray – Fenerbahçe derbisini yönetmesi için bir yabancı hakemle görüştüğünü ifade etti.

"TFF SERDAR GÖZÜBÜYÜK İLE GÖRÜŞÜYOR"

Gürcan Bilgiç, Sabah’taki yazısında, “TFF'nin bu maç için Türk asıllı Hollandalı hakem Serdar Gözübüyük ile görüştüğünü duydum. Elimizdeki tek gerçek, MHK'nin mevcut kadrosunda bu maçı inandırıcı şekilde yönetecek isim yok. O gün geldiğinde bizim hakemlerimiz yönetmek isterler mi, o da tartışılır. VAR ekranına yabancı hakem baktığında futbolumuz huzur buldu, sahadaki hakemin performansı da arttı” dedi.

Öte yandan TFF, Aralık ayında oynanması planlanan Süper Kupa maçını yönetmesi için o dönem Serdar Gözübüyük’e teklif götürmüştü. Yağız Sabuncuoğlu'nun haberine göre o dönem Gözübüyük, VAR Odası’nda kendi ekibini istedi. TFF ise bu isteği reddetti. Halil Umut Meler olayından sonra görüşmeler durdu.

Güncellenme Tarihi : 17.4.2024 12:36

İLGİLİ HABERLER