Gündem
  • 27.2.2018 09:40

Devlet Bahçeli adaylığını açıkladı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli 18 Mart Kongresi’nde genel başkanlığa aday olacağını açıkladı. Bahçeli ayrıca, MYK üyelerine tunçtan yaptırdığı genel merkez maketini hediye ederken, internette şelale videosu ile fenomen olan vatandaşın 'Görüyorsunuz, anlatmama gerek yok' sözlerine atıfta bulundu

MHP lideri Devlet Bahçeli kongre öncesinde son kez topladığı MYK üyelerine, ‘karargaha’ sahip çıktıkları gerekçesiyle tunçtan yaptırdığı bir genel merkez maketini hediye etti.

FENOMENE ATIF: GÖRÜYORSUNUZ, ANLATMAMA GEREK YOK

Habertürk TV'nin aktardığına göre, Bahçeli, maketi hediye ederken, Elazığ'ın tanıtımı için video çeken ve "Görüyorsunuz, anlatmama gerek yok" sözleriyle fenomen olan İsa Sezeroğlu'na atıfta bulundu.

ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Gazete Habertürk'ten Saliha Çolak'ın haberine göre, basına kapalı olarak yapılan ve açıklama yapılmayan toplantıda Bahçeli, MYK üyelerine ilk kez burada ilan ettiğini belirterek genel başkanlığa aday olacağını söyledi.

 MHP 12. OLAĞAN BÜYÜK KURULTAYI İLANI YAYIMLANDI

Bu arada MHP resmi başvurusuyla birlikte dün gazete ilanları aracılığıyla 18 Mart Kongresi’ni ilan etti. Edinilen bilgiye göre Bahçeli, cumhur ittifakıyla birlikte AK Parti ve MHP’ye yönelen ‘siyasette cepheleşme’ eleştirilerini anımsatırken, yaptıkları işin cepheleşme olmadığını, milli beka için bir araya geldiklerini anlattı ve “Önce onlar başlattı” diyerek siyasette cepheleşmeden CHP’yi sorumlu tuttu.

Bahçeli cumhur ittifakının gerekçelerini de yinelerken, 15 Temmuz sonrasında Türkiye’nin bir travma atlattığını, bu süreçten ancak bir güç birliğiyle çıkılabileceğini gördükleri için milli mutabakattan yana tavır aldıklarını vurguladı. “Güç birliği ihtiyaçtı” diyen Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni bu nedenle desteklediklerini ve 2019 sonrasında da sistemin tüm temelleriyle oturtulması için bu güç birliğine ihtiyaç olduğunu anlattı.

Güncellenme Tarihi : 27.2.2018 09:54

İLGİLİ HABERLER