Asayiş
  • 18.1.2015 21:02

DHKP-C'nin suikast timi yakalandı

Bir otomobile düzenlenen operasyonda terör örgütü DHKP-C militanı 2 kişi gözaltına alındı..

Kadıköy'de seyir halindeki bir otomobile yapılan operasyonda terör örgütü DHKP-C üyesi oldukları iddia edilen 2 kişi gözaltına alındı, araçta yapılan aramada 5 pompalı tüfek, 2 tabanca ve çok sayıda mermi ele geçirildi.

Alınan bilgiye göre, terör örgütü DHKP-C üyesi oldukları iddia edilen 2 kişi, Kadıköy'de bir otomobille seyir halindeyken Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı operasyonla yakalandı.

Şüpheliler gözaltına alınırken otomobilde yapılan aramada 5 pompalı tüfek, 2 tabanca ve çok sayıda mermi bulundu.

Bombalı eylem hazırlığında yakalandılar

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H üyesi oldukları iddia edilen 3 kişinin Beyoğlu'nda bombalı eylem hazırlığında oldukları istihbaratına ulaştı.

Şüphelilerin Kasımpaşa'da saklandığı evin etrafında önlem alan polisler, 3 kişiyi sokağa çıktığı sırada gözaltına aldı.

Şüphelilere yapılan üst aramasında 1 tabanca ve çok sayıda fitil ateşlemeli, boru tipi ve parça tesirli el yapımı bomba bulundu. Uzman ekipler, bombaları imha etti.

İki operasyonda gözaltına alınan 5 şüpheli, sorgulanmak üzere Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

EMNİYET'TEN AÇIKLAMA

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen operasyonlarda eylem hazırlığında olduğu belirtilen 5 kişi gözaltına alındı.

Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Dün Üsküdar'da sol bir terör örgütüne yapılan operasyonda eylem hazırlığı içerisinde olan 2 şüpheli yakalanmıştır. Yapılan aramalarda, 2 değişik çap ve markalarda tabanca, 5 pompalı tüfek, 33 fişek, kırmızı renkli maske, ele geçirilmiştir" denildi.

İkinci operasyonda ise 3 kişinin yakalandığı belirtildi. Açıklamada, "PKK/KCK terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik sürdürülen çalışmalar kapsamında örgütün gençlik yapılanması olan YDG-H içerisinde Şişli-Beyoğlu İlçesinde faaliyet gösteren şüphelilere el yapımı bomba temin ettiği, bu patlayıcıları gün içerisinde farklı ilçelere bıraktıkları, ellerinde bulunan patlayıcıları dün Okmeydanı semtinde akşam saatlerinde gerçekleştirilecek eylemde kullanacakları yönünde elde edilen bilgiler doğrultusunda

3 şüpheli, Beyoğlu Küçükpiyale Mahallesi Zincirlikuyu Caddesinde yakalanmıştır. Şüphelilerle birlikte, 2 fitil ateşlemeli basınç etkili el yapımı patlayıcı ve tabanca ele geçirilmiştir" ifadeleri kullanıldı.

Yakalanan şüphelilerle ilgili işlemlerin sürdüğü kaydedildi.

İLGİLİ HABERLER