Gündem
  • 28.4.2006 16:00

DİYARBAKIR OLAYLARINDA TUTUKLANANLARDAN 34'Ü SABIKALI

DİYARBAKIR - Diyarbakır'da, teröristlerin defnedilmesinin ardından başlayan ve 3 gün devam eden olaylarla ilgili tutuklanan 356 kişiden 34'ünün hırsız ve kapkaç suçundan sabıkalı olduğu belirlendi.
Diyarbakır'da meydana gelen olayların ardından Emniyet Müdürlüğü tarafından çekilen görüntülerin incelenmesi sürüyor. 28 Mart'ta meydana gelen olaylardan sonra gözaltına alınanların sayısı 601'e ulaştı. Gözaltına alınıp adli mercilere sevk edilen ve tutuklanan 356 kişiden 34'ünün, hırsız ve kapkaç sabıkalısı olduğu belirlendi. Olaylar sırasında yapılan gösterilerden yararlanarak işyerlerinin camlarını kırıp, talan eden ve zarar veren kişiler arasında bulunan hırsız ve kapkaç sabıkalılarının da, terör örgütüne destek vermek ve devlet malına zarar vermekten yargılanacakları belirtildi. Yetkililer, olaylar sırasında çekilen görüntülerin incelenmesinin hala devam ettiğini belirterek, aranan birçok kişinin olduğunu kaydetti.
Bu arada, Demokratik Toplum Partisi İl Başkanı Ahmet Cengiz'in de ifadesine başvurulmak üzere savcılığa çağrıldığı bildirildi. Ancak Cengiz'in, polisin yaptığı tüm aramalara rağmen halen bulunamadığı öğrenildi.
Güncellenme Tarihi : 25.3.2016 06:37

İLGİLİ HABERLER