Gündem
  • 21.6.2024 16:29

Diyarbakır'da anız dehşeti.. Ölü sayısı 11'e çıktı 5 kişi komada

Diyarbakır'daki korkunç yangında ölü sayısı 11'e yükseldi! Bakan Koca'dan açıklama
Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Diyarbakır'ın Çınar ile Mardin'in Mazıdağı ilçeleri arasındaki alanda çıkan anız yangınında 11 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.

Sağlık Bakanı Diyarbakır ve Mardin’deki yangınlarda ölü ve yaralı sayısı hakkında açıklama yaptı.

Diyarbakır’ın Çınar ilçesinin Köksalan mahallesi ve Yazçiçeği köyü ile Mardin’in Mazıdağı ilçesi Yücebağ ve Yetkinler köyünde dün akşam meydana gelen yangında hayatını kaybedenlerin sayısı arttı.

Açıklama Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan geldi. Bakan Koca, yangın sebebi ile 11 kişinin hayatını kaybettiğini, 78 kişinin de yangından etkilendiğini açıkladı.

Bakan Koca tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Diyarbakır’ın Çınar ilçesinin Köksalan mahallesi ve Yazçiçeği köyü ile Mardin’in Mazıdağı ilçesi Yücebağ ve Yetkinler köyünde dün akşam meydana gelen yangın sebebi ile 11 kişi hayatını kaybetti, 78 kişi yangından etkilendi. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum, yaralılara geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.

Diyarbakır ve Mardin sınırındaki köylerde yaşanan bu yangınlar nedeniyle şu anda Diyarbakır’da 5 hasta yoğun bakımda, 4’ü entübe durumda. Şanlıurfa’da 1 hasta entübe olarak tedavi görüyor. Hastanelerimizde tedavisi süren toplam hasta sayısı 6.

Yangınlar sebebi ile olay yerlerine Diyarbakır’dan 24 Ambulans ve 3 UMKE Timi ile Mardin’den 15 Ambulans ve 4 UMKE Timi görevlendirilmiştir.

Bilindiği gibi, yangınlar ilgili birimlerce söndürülmüş olup, soğutma çalışmaları devam ediyor.”

Güncellenme Tarihi : 21.6.2024 16:44

İLGİLİ HABERLER