Sağlık
  • 29.8.2009 00:29

DOKTOR GÖREVE 309 PROMİL ALKOLLÜ GELDİ...

Alınan bilgiye göre, bir ay önce İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Serik Devlet Hastanesinden Alanya'ya geçici görevle gönderilen pratisyen hekim M.K'nin, acil servisteki nöbetine alkollü geldiği belirlendi.

Doktorun alkollü olduğunu fark eden hastane personelinin, durumu Başhekim Dr. İsmail Başaran'a bildirmesinin ardından doktor Murat K'ya alkol kontrolü yapıldı. Yapılan kontrolde doktor M.K'nın 309 promil alkollü olduğu belirlendi.

Bu arada, doktor M.K'nın, alkollü vaziyette hasta muayenesi yapmaya kalkıştığı ve personel tarafından bu durumun engellendiği de öne sürüldü.

Alanya Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. İsmail Başaran, doktorun alkollü olduğunun belirlendiğini ve gerekli tutanağın tutularak İl Sağlık Müdürlüğüne gönderildiğini, doktorla ilgili kararın müdürlük tarafından verileceğini söyledi.

Başaran, doktorun hasta muayene etmeye kalkıştığı yönündeki iddiaların doğru olmadığını belirterek, ''Arkadaş göreve gelir gelmez, personel durumu fark etmiş ve bize bildirdi. Biz de gerekeni yaptık. Ortada hasta muayene etme ya da teşebbüs etme gibi bir durum kesinlikle yok'' dedi.

İLGİLİ HABERLER