Gündem
  • 7.12.2022 13:44

Doktor hastasını morfin bağımlısı yapıp 700 bin TL’sini aldı!

Türkiye'nin konuştuğu skandal olay İstanbul'daki özel bir tıp merkezinde meydana geldi. Doktor, hastasını morfin bağımlısı haline getirdi. Hastaya evinde, tıp merkezinin otoparkında morfin enjekte eden doktor, 700 bin TL'yi cebine indirdi. Borç batağına saplanan hasta ise mahkemeye gitti…

'Bu kadarına da pes' dedirten olay geçtiğimiz yaz İstanbul Esenyurt'taki özel Tıp Merkezi'nde yaşandı. E.Y. (25) isimli vatandaş, böbrek taşı şikayetiyle tıp merkezine başvurdu. Hastanede görevli doktor Muzaffer B., kendisine ilaç tedavisi uygulanacağını ve rahatlatacağını söyledi. Hastaya, doktor tarafından morfin enjekte edildi.

Türkiye bu skandalı konuşuyor: Doktor hastasını morfin bağımlısı yapıp 700 bin TL’sini aldı!

Morfin alınca ağrıları azalan hasta Erol Y., gün aşırı hastaneye gitmeye başladı. Her gidişte doktor tarafından hastaya morfin enjekte edildi. Ancak bir süre sonra günlük doz miktarının artması ile Erol Y. hastane tarafından kara listeye alındı.

Türkiye bu skandalı konuşuyor: Doktor hastasını morfin bağımlısı yapıp 700 bin TL’sini aldı!

Doktor Muzaffer B., artık morfin bağımlısı hale gelen hastası Erol Y.'ye bu kez başka çözümler önerdi. Dışarıdan temin edilen morfin, bir hemşirenin de yardımıyla para karşılığında Erol Y.'ye verilmeye başlandı.

Bazen tıp merkezinin otoparkında, bazen de hastanın evine giden hemşire Musa K., hastaya günlük 12 doza kadar morfin vermeye devam etti.

Bağımlılığı artan Erol Y. ise günlük 3 bin TL'yi bulan masrafları karşılamak için ailesinden, akrabalarından borç aldı. Durum, doktora yaklaşık 700 bin TL parasını kaptıran hasta Erol Y.'nin eşinin şüphelenmesiyle ortaya çıktı.

E.Y., avukatı aracılığıyla emniyete giderek doktordan şikayetçi oldu. Polis ekipleri olayla ilgili inceleme başlattı.

Türkiye bu skandalı konuşuyor: Doktor hastasını morfin bağımlısı yapıp 700 bin TL’sini aldı!

Yaşanan süreci anlatan Erol Y., "Böbrek taşı tedavisi için geldiğim hastanede bana morfin ilacı yapıldı. Günlük bir doz yapılıyor. Fazlası yapılmıyor. Bu ilacı sürekli yaptırdığım için hastane beni kara listeye aldı. Doktor bana, 'Dışarıdan farklı insanlar getir onların üzerine yazalım sana uygulayalım' dedi.

Hastanede 200 TL idi. Dışarıdan getirirsem kendisi bana 3 bin TL'ye yapacağını söyledi. Beni bağımlı yaptılar. Toplamda 700 bin TL paramı aldılar. Gönderdiğim paraların dekontları var. Hastanede doktor ve iki hemşire bana ilacı uyguladı.

Güncellenme Tarihi : 7.12.2022 13:46

İLGİLİ HABERLER