Yaşam
  • 30.1.2007 02:44

DOLCE GABBANA'NIN EŞCİNSELLERİ, HAKLARI İÇİN KİLİSEYE ÇATTI!

İtalyan modasının devlerinden Dolce & Gabbana’nın Gabbana’sı, eşcinsel haklarını tanımakta geciktiği için Vatikan’a çattı. La Stampa gazetesine demeç veren Stefano Gabbana, "Vatikan hiyerarşisi, geleneksel aile anlayışına ters düştüğüne inandığı kesimle her gün savaşıyor" dedi.

Domenico Dolce’nin iş ve eski aşk partneri Stefano Gabbana, Vatikan’ın, Katolik oylarını kaybetmekten korkan politikacıların eşcinsel evliliği serbest bırakacak yasaları çıkarmasını engellediğini söyledi. Gabbana, "Fiili beraberlikler korunmalı. Katolik Kilise aşka karşı savaşıyor" dedi.

PRODI’NİN SÖZÜ

İtalya hükümetinin, cinsel kimliğine bakılmaksızın çiftlere birlikte yaşama hakkı tanıyacak bir yasa çıkarması bekleniyor. Başbakan Romano Prodi’nin birlik koalisyonu geçen yıl seçim sözü olarak, ittifak içindeki merkezci Katoliklerin isteksiz olarak onayladığı, medeni kanun tasarısı değişikliği vaat etmişti. Adalet Bakanı Clemente Mastella, şimdiden bu tasarıya hayır oyu vereceğini açıkladı. Geniş tabanlı koalisyonunun tüm üyelerini memnun edebilmek uğruna, beklendiği gibi bir yasanın çıkması çok zor görünüyor.
Güncellenme Tarihi : 24.3.2016 22:30

İLGİLİ HABERLER