Gündem
  • 30.11.2022 00:05

Domuzcu Canan'ın bittiğinin resmidir

Kaftancıoğlu’nu kızdıracak İmamoğlu ziyareti

CHP'nin 39 ilçe başkanı, İBB Başkanı İmamoğlu'na makamında ziyaret etti. Her programında İmamoğlu'na eşlik eden CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun ziyarette bulunmaması ise dikkatlerden kaçmadı.

featured

İstanbul’un 39 ilçesinin CHP’li ilçe başkanları İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na misafir oldu. CHP Avcılar İlçe Başkanı Erdal Nas, ilçe başkanları ile İmamoğlu’nun fotoğrafını, “İstanbul Büyükşehir Belediyemizdeydik! İstanbul Büyükşehir Belediyemizin 2023 yılı bütçe görüşmeleri öncesi 39 İlçe Başkanımız ile birlikte İBB Başkanımız Sn. Ekrem İmamoğlu’nu ziyaret ettik. 16 Milyon İstanbullunun bütçesi hayırlı olsun” ifadeleriyle paylaştı.

Fotoğraf karesinde, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında “aptal, hırslı, müteahhit kafalı” kelimelerini kullandığı iddia edilen CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun olmaması dikkat çekti.

İmamoğlu dün Kaftancıoğlu’nun kendisine yönelik söylediği iddia edilen “aptal, hırslı, müteahhit kafalı” ifadelerine ilişkin, “Canan Kaftancıoğlu nezaketli bir hanımefendidir. Bu bahsi geçen kelimeleri bir kadın olarak söylememiştir diye düşünüyorum, söyleyeceğim bu kadar” açıklamasında bulunmuştu.

Kaftancıoğlu ise günlerdir konuyla ilgili bir açıklamada bulunmadı.

NE OLMUŞTU?

CHP’de Cumhurbaşkanlığı adayının kim olacağı ile ilgili tartışmalar sürüyor. Bir yandan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylık konusunda ısrarı sürerken, bir yandan da adaylık için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ismi konuşuluyor.

Geçen hafta bu tartışma İstanbul İl Yönetiminde de gündeme geldi. Veryansın Tv’nin CHP kulislerinden öğrendiği bilgilere göre, geçen haftalarda bir toplantıda Canan Kaftancıoğlu’nun Ekrem İmamoğlu’nun kişiliği ile ilgili ağır ifadeler kullandı. Ardından da, “O gitsin Belediye Başkanlığını yapsın önce, bu işlerle uğraşmasın” dedi.

HINÇLA İL BAŞLKANLIĞINA GİTTİ

İddiaya göre bu konuşmalar sırasında Ekrem İmamoğlu’nun CHP İl Yönetiminde bulunan Ufuk İnan adlı akrabası da olaya şahit oldu. İnan söylenenleri İmamoğlu’na iletti. Bunun üzerine İmamoğlu, Kaftancıoğlu’na telefon açtı. Telefonda İmamoğlu’nun Kaftancıoğlu’na, “Sen benim arkamdan mı konuşuyorsun” dediği, ikilinin telefonda bir süre tartıştığı öğrenildi. Bunun üzerine İmamoğlu, Kaftancıoğlu ile görüşmek için hızla CHP İstanbul İl Başkanlığına gitti. Ancak Kaftancıoğlu, İmamoğlu gelmeden binadan ayrıldı.
İmamoğlu’nun bu olaydan dolayı çok sinirli olduğu, Kaftancıoğlu’nun da İmamoğlu ile konuşmaktan kaçındığı belirtildi.

Güncellenme Tarihi : 30.11.2022 00:11

İLGİLİ HABERLER