Spor
  • 31.3.2013 15:37

Drogba: Wembley’de oynamak istiyorum

Röportaj da bir çok konuya değinen Drogba, "İstanbul’a ayak bastığım ilk an gerçekten çok mutlu olmuştum. Hava alanında oldukça fazla taraftar vardı. Ayrıca Galatasaray’ın hedeflerini gerçekleştirmek için hırslı olduğunu biliyordum. O yüzden buradayım.Ve burada kazanma ihtimalimiz olan her şeyi istiyorum’’ dedi.
Galatasaraylı oyuncu Drogba, "Şampiyonlar Lig’inde final oynamak istiyorum ve Wembley’de yeniden olabileceğime inanmak istiyorum. Eğer oraya gidebilirsek, inanın bana, farklı bir hikaye olacak" diye konuştu.

Drogba, kariyeri boyunca Wembley’de oynadığı 10 maçta sekiz gol attı. Yedi finalde beş şampiyonluk yaşadı. Yıldız oyuncu Real Madrid eşleşmesi ile ilgili ise, "Real Madrid eşleşmesi benim için çok özel iki maça olacak UEFA Şampiyonlar Ligi kariyerimdeki ilk maçı Santiago Bernabeu’de Real Madrid’e karşı oynamıştım" ifadelerini kullandı.
Yıldız oyuncu imparator hakkında ise, "Fatih Terim, oyuncularına çok ama çok yakın bir teknik adam. Onlarla iletişim kurmayı seviyor, hepimizle sürekli konuşuyor" dedi.
Drogba, Galatasaray’daki ilk golü hakkında ise şu yorumlarda bulundu:

"Benim için oldukça heyecan verici bir akşamdı. Maç uzun süre golsüz devam etmişti. Ve herkesin büyük beklentileri olduğunun farkındaydım. Bir an önce sahaya girmemi, gol atmamı istediklerini hissediyordum. Deplasmanda oynuyorduk. Ama çok sayıda taraftarımız vardı. O kale arkasına doğru hücum ediyorduk. Ve evimizde gibiydik. İlk maçımda ilk golümü atmıştım. Ve o forma benim için özel kimse ile değiştirmedim’’ şeklinde konuştu.

Yıldız oyuncu Burak Yılmaz ile ilgili ise , "Gün geçtikçe birbirimizi tamamlamaya başlıyoruz. Birbirimizin oyununu, sahip olduğumuz özellikleri tanıyoruz’’ yorumunda bulundu.
Dünya’da hayırseverliliği ile tanınan Drogba, kurduğu vakıflarla Fildişi Sahili’ne yardım etmesiyle biliniyor. Bu konu hakkında ise yıldız oyuncu, "İnsanların daha iyi şartlarda yaşayabilmesi, karşılaşılan sağlık sorunlarının indirgenmesi amacıyla vakıf kurmaya karar verdim. Ayrıca bugün ulaştığım noktada sadece Fildişi Sahili’ne ait bir insan olmadığımı biliyorum. Bunun sorumluluğunu taşıyorum’’ dedi.

Güncellenme Tarihi : 19.3.2016 16:43

İLGİLİ HABERLER