Ekonomi
  • 29.4.2006 00:05

DÜNYANIN EN KÜÇÜK KOT PANTOLONU!..

7 buçuk santimetre boyunda bir kot pantolon diken Kotçu Kasım Andaç, kendisinin Dünya'nın en küçük kotunu makine ile hazırladığını ve Guiness Rekorlar Kitabı'na girmeye aday olduğunu iddia etti.


Konya'da babası İsa Andaç ile birlikte kot pantolon diken Kasım Andaç, babasının bir zamanlar arkadaşlarına hediye olsun diye hazırladığı küçük kot pantolonlarının daha küçüklerini hazırlayarak Guiness Rekorlar Kitabı'na girmeye kendisini aday gösterdi.

12 yıl önce babasından kot dikimini öğrendiğini ve bu yolda ilerleyerek babasıyla ve kardeşi ile birlikte çalışmağa başladığını belirten Kasım Andaç, "Kot pantolonları dikerken bir dönem babamın diktiği küçük kot pantolonlar aklıma geldi. Babam benden başkası dikemez diyordu, ben de inat ederek en küçük kot pantolonu dikmeğe karar verdim.

Günlerce makine başında uğraştım ve 7 buçuk santimetrelik kot pantolonu diktim. Babamın diktiği küçük kotların boyutları 15-16 santimetreydi. Benimkilerin en küçüğü 7 buçuk, en büyüğü ise 25 santimetre. Bazı araştırmalar yaptım ve dünyanın en küçük kotunun benim diktiğim 7 buçuk santimetrelik kot pantolonun olduğunu öğrendim. Şimdi kendimi Guiness rekorlar kitabına aday gösteriyorum. Daha sonra ise Barbie bebekleri ve x-man oyuncakların elbiselerini hazırlamayı arzuluyorum" dedi.


Babadan oğula geçen bir mesleği devam ettirdiklerini vurgulayan Andaç, kardeşi İsmail Andaç'a da kot dikim mesleğini kendisinin öğrettiğini ve ileride çocuklarına da öğreteceğini söyledi.

Güncellenme Tarihi : 25.3.2016 06:37

İLGİLİ HABERLER