Spor
  • 29.6.2024 09:28

Eboue'den tepki çeken sözler: Galatasaray'ın şampiyonluğuyla kimse ilgilenmiyor

Galatasaray'ın eski futbolcularından Emmanuel Eboue, takımın Fildişi Sahilli yıldızı Wilfried Zaha için çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Bir dönem Süper Lig takımlarından Galatasaray'da oynayan Emmanuel Eboue, takımın Fildişi Sahilli yıldızı Wilfried Zaha hakkında konuşurken sarı-kırmızılıların tepkisini çekecek sözler kullandı.

"Galatasaray'a gitmesi büyük bir hata"

Afrique Sports'a konuşan Eboue, "Wilfried Zaha, Galatasaray'a gitmekle doğru bir karar vermedi. Ben Türkiye'de oynadım ve orası daha çok kariyerinin sonuna yaklaşmış oyunculara hitap ediyor." ifadelerini kullandı.

"Kimse Galatasaray'ın şampiyonluğundan bahsetmiyor"

Türkiye Ligi'nin ilgi görmeyen bir lig olduğunu söyleyen Eboue, şöyle konuştu:

Zaha, önünde daha uzun yıllar olmasına rağmen kendini çok az ilgi gören bir lige kilitledi. Galatasaray, Türkiye şampiyonu oldu ama kimse bundan bahsetmiyor.

“Yeni bir kulüp bulmalı”

Son olarak Zaha'nın İspanya Ligi'ne gitmesi gerektiğini söyleyen Eboue, "Eğer telefon numarası bende olsaydı, onu arayıp tavsiyelerde bulunurdum. Sezon sonuna doğru neredeyse hiç oynamadı. Kendini daha fazla geliştirebileceği bir kulüp bulması onun için iyi olur. Değişim istiyorsa İspanya'ya gitmeli. Orada oyun açık ve Zaha da bunu seviyor. Bu hedef ona iyi gelebilir." sözlerini sarf etti.

Güncellenme Tarihi : 29.6.2024 09:29

İLGİLİ HABERLER