Gündem
  • 15.6.2024 23:47

Ebu Ubeyde bu kez hacılara seslendi

Kassam sözcüsü Ebu Ubeyde ilk kez savaş harici bildiri yayınladı: Hacda bizi unutmayın

Ümmetin kalbi Kabe'de hac yapan müminlerle, gönlü Mescid-i Aksa'nın özgürlüğü için mücadele veren mücahidlerle. Milyonlarca müslümanın Arafat buluşması gerçekleştirdiği gün, Kassam Sözcüsü Ebu Ubeyde'den duygulandıran bir açıklama geldi.

Hacı adaylarının mahşerin provası olarak nitelendirilen Arafat buluşmasını gerçekleştirdiği gün anlamlı bir açıklama geldi.

Kassam Tugayları Askerî Sözcüsü Ebu Ubeyde, ilk kez Gazze savaşının haricinde bir hususta bildiri yayınladı.Filistin'in Gazze Şeridi'nde 253 gündür İsrail'in terör saldırılarına direnen Kassam Tugayları'nın Askerî Sözcüsü Ebu Ubeyde, hacı adaylarının Gazze'yi unutmaması gerektiğini vurguladı. Ebu Ubeyde, hacı adaylarının hac farizasını ifa ederken kendilerinin de cihad farizasını yerine getirdiklerini kaydetti.

Ebu Ubeyde, Kabe gibi bir diğer kutsal mabed olan Mescid-i Aksa'nın hürriyeti için mücadele ettiklerini hatırlattı.

Aksa Tufanı savaşının sembolü Ebu Ubeyde'nin bildirisinde şu ifadeler yer aldı:

► Allah'ın Beyt-i Haram'ına giden hacıları, kutsal mekânlarda ve Hac ibadetlerinde samimi dualarıyla Gazze ve Filistin'deki kardeşlerini hatırlamaya, bu büyük ve mübarek zamanlarda Gazze'yi, sabırlı halkını ve Mücahidlerini hatırlamalarına çağırıyoruz.

► Rahman'ın misafirleri hac farizasını yerine getirirken, biz de İslam ümmeti adına Allah'ın düşmanları olan işgalci zorbalara karşı cihad farizasını yerine getiriyoruz.

► "Aksa Tufanı" üçüncü kutsal mabedimiz için başlatıldı ve hac ibadetleri, iki milyar Müslüman ümmetine düşmanımızla olan mücadelemizin gerçekliğini hatırlatmak için bir fırsattır; zira düşmanımız her gün Peygamberimizin İsra ve Mirac yaptığı yeri ihlal ediyor, orada bozgunculuk yapıyor mirasına zarar veriyor, orayı tahrip ediyor ve Yahudileştiriyor...

Güncellenme Tarihi : 15.6.2024 23:54

İLGİLİ HABERLER