Gündem
  • 7.12.2023 23:30

Ebu Ubeyde : Son 3 günde 135 İsrail askeri aracını vurduk, Çok sayıda İsrail askerini öldürdük

Kassam Tugayları sözcüsü Ebu Ubeyde: Son 72 saat içinde Kassam Mücahidleri, Gazze Şeridi'ndeki çatışmaların tüm cephelerinde 135 askeri aracı tamamen veya kısmen imha etmeyi başardı. 79 araç kullanılamaz hale geldi.

Ebu Ubeyde, Gazze'de 3 gün içinde işgale büyük kayıplar verildiğini duyurdu! El Kassam 135 aracı imha etti, onlarca askeri ölü veya yaralı bıraktı

 

İzzeddin El Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde/Reuters

Filistin İslami Direniş Hareketi "Hamas"ın askeri kanadı El Kassam Tugayları sözcüsü Ebu Ubeyde, 7 Aralık 2023 Perşembe akşamı, savaşçılarının son 72 saat içinde tamamen veya kısmen saldırıyı başardığını duyurdu. Gazze Şeridi'ndeki çatışmaların tüm cephelerinde 135 İsrail askeri aracını imha edin.

Telegram kanalında yayınlanan basın açıklamasında Abu Ubaida, "El Kassam" mücahitlerinin tünel açıklıklarını ve evleri havaya uçurarak onlarca İsrail askerini ölü veya yaralı bıraktığını belirterek, "Siyonist güçlerin yoğunlaşma ve mevzilenme yerlerine sızdığını" kaydetti. güçlendirilmiş mermiler, mermiler ve anti-personel cihazlarla hedef alındı ​​ve onlarla çarpışıldı.” Sıfır mesafeden.

Ayrıca Kassam topçularının İsrail askeri kalabalığını havan topları ve kısa menzilli füzelerle yok ettiğini ve İsrail içindeki çeşitli hedeflere yoğun füze bombardımanı yönelttiğini de doğruladı.

Gazze/Anadolu'daki El Kassam Tugayları mensupları El Kassam Tugayları mensupları

Perşembe günü yapılan ayrı açıklamalarda Tugaylar şunları söyledi: "Savaşçıları Gazze Şehri'nin doğusundaki Shujaiya mahallesinde iki Siyonist askeri keskin nişancılıkla vurmayı başardılar." Buna ek olarak "diğer iki Siyonist askeri de şehrin kuzeydoğusundaki Ghoul Kassam tüfeğiyle keskin nişancılıkla öldürdüler." Han Yunus.”

Tugaylar, savaşçılarının "6 Siyonist askerden oluşan bir yaya gücüyle çatışarak onları ölü ve yaralı bırakabildiğini ve Han Yunus şehrinin doğusundaki eksende sahip oldukları bir robotu ele geçirebildiklerini" sözlerine ekledi. “Han Yunus şehrinin doğu ekseninde mermilerle birlikte iki Siyonist tank.” (Al-Yaseen 1).”

İsrail ordusu güçleri - Reutersİsrail ordusu güçleri - Reuters

Tugaylar ayrıca şunları duyurdu: "Han Yunis şehrinin doğusundaki eksende bir askeri buldozer Tandom top mermisi ile, ayrıca bir Siyonist Merkava tankı ve Han Yunus şehrinin doğusundaki eksende bir Al bombalı askeri ekskavatör hedef alındı." -Yasin 105 mermisi." "Han Yunus şehrinin kuzey ve doğu eksenlerine giren düşman kuvvetlerinin yoğunlaşmasını havan toplarıyla bombaladığını" belirtti.

İsrail ordusunun sakinlerinden güneye gitmelerini istediği kuzey Gazze Vadisi'nde; Tugaylar, "114 mm kalibreli kısa menzilli roket sistemiyle düşmanın (İsrail'in) Gazze şehrinin güney eksenindeki komuta odalarını hedef aldıklarını" söyledi.

Gazze'deki İsrail işgal güçleri/Reuters
 

İsrail, Gazze'deki Filistinlilerin yaşadığı evleri bombalamaya devam etti ve Al-Maghazi mülteci kampında aralarında çocukların da bulunduğu çok sayıda kişiyi öldürdü.
Bu arada, kuzey bölgeleri de dahil olmak üzere Gazze'nin tüm bölgelerinde sert Filistin direnişi güçleniyor gibi görünüyor ve bu da daha fazla İsrail askerinin öldürülmesine ve yaralanmasına neden oluyor.
Filistin Sağlık Bakanlığı'nın verilerine göre Gazze'de 7 Aralık itibarıyla çoğunluğu kadın ve çocuk olmak üzere 16 bin 250 Filistinli öldürüldü, 43 bin 616 kişi de yaralandı.

"El-Kassam", Gazze'de işgal güçlerinden 6 askerin keskin nişancılarla vurulduğunu duyuruyor... 

Filistin direniş hareketi Hamas'ın askeri kanadı El Kassam Tugayları Gazze'nin güneyindeki Han Yunus şehrinin doğusundaki eksende İsrail işgal güçlerine ait 6 askerin keskin nişancı atışlarıyla öldürüldüğünü duyurdu . 

"El-Kassam", "Telegram" platformunda yaptığı açıklamada, "savaşçılarının Han Yunus şehrinin doğu ekseninde 4 Siyonist askeri vurarak ağır yaraladıklarını" söyledi.

Başka bir açıklamada El Kassam Tugayları, savaşçılarının "Han Yunus şehrinin doğusundaki El Karara bölgesinde iki Siyonist askeri hedef almayı başardığını" belirterek, "İsrail'in doğusundaki (İsrail) Kissufim bölgesini bombaladığını" belirtti. 

El Kassam, başka bir açıklamasında "Al-Yassin 105 mermileriyle Han Yunus şehrinin kuzeyindeki eksende bir Siyonist asker taşıyıcısını ve bir Merkava tankını imha ettiklerini açıkladı..

El Kassam Tugayları: Savaşçılarımız Beyt Lahia'daki bir evde bulunan İsrail kuvvetini hedef aldı ve askerler arasında kayıplara neden oldu.

HİZBULLAH

– Uygun silahlarla Al-Jardah, Bayad Blida, Maayan Baruch ve Zarit kışlalarını hedef alarak doğrudan isabetler sağladık

– Cel el Alam ve Harj Ştula mevkileri civarında iki işgal askeri topluluğunu hedef alarak doğrudan isabetler sağladık.

– Matat Kışlası civarında toplanan İsrail askerlerini hedef alarak doğrudan isabetler sağladık. Ayrıca savaşçılarının işgal altındaki Lübnan'ın Honin köyündeki Al-Marj bölgesini hedef aldığını ve burayı doğrudan vurduğunu da doğruladı.

El Kassam Tugayları: Savaşçılarımız Şeyh Rıdvan bölgesinde tünel açmayı başarmış, işgal ordusuna ait bir kuvvet tünele doğru ilerlerken askerlerle birlikte patlatılarak aralarında ölüm ve yaralanmaların oluşmasına neden olmuştur.

El Kassam Tugayları: Son 72 saatte 79 İsrail askeri aracını imha ettik.

El Kassam Tugayları: Savaşçılarımız, Gazze Şeridi'nin güneyindeki Han Yunus'un doğusunda 15 kişilik İsrail piyadesini 3 patlayıcıyla hedef alarak öldürdü ve yaraladı.

El Kassam Tugayları: Han Yunus'un kuzeyindeki işgal güçlerine havan toplarıyla saldırdık.

El Kassam Tugayları: Gazze şehrinin güney aksındaki İsrail işgal komuta odalarını kısa menzilli “Rajum” füze sistemiyle hedef aldık.

HİZBOLLA: Lübnanlı Direniş grubu Hizbullah, İsrail'in Ma'yan Baruch sitesini hedef aldığını ve doğrudan vurduğunu söyledi.

PPC: İsrail Batı Şeria'da 30 Filistinliyi tutukladı.

EL KUDÜS TUGAYLARI: Şucaiye ekseninde düşman askerleriyle şiddetli çatışmalar yaşanıyor ve 3 askeri araç tandem toplarıyla hedef alınıyor.

Güncellenme Tarihi : 7.12.2023 23:18

İLGİLİ HABERLER