Gündem
  • 7.6.2024 00:19

Ebuseleme Gülen : İstahbarat Amerika'ya gelsin FETÖ hakkında herşeyi ortaya çıkarsın

Yeğen Ebuseleme Gülen: Fethullah Gülen ABD'ye ilk gittiği gün kaçırıldı; çevresindekiler onu 25 yıldır bırakmıyor
"Her gün operasyonlarla o masumlar içeri mi alınacak? Ama devlet de haklı. Çünkü gerçek suçlular benim gibi yıllardır kendini saklıyor"

Fethullah Gülen’in kendisine bir mektupta, “Ne yapayım evladım, beni de kandırdılar elimden bir şey gelmiyor” dediğini söyleyen Ebuseleme Gülen, “Fethullah Gülen gibi birinin elinden bir şey gelmiyor demesi bence mantıklı bir cümle değil. Yani Fethullah Gülen’in elinden bir şey gelmiyor da Ebuselemen’in mi elinden bir şey gelecek?” diyerek sözlerini sürdürdü:

“Bu cemaatle ilgili bu problemi kim çözecek? Sen çözeceksin. Gücü elinde tutan sensin. Amcam hep ‘Ben 40 yıllık arkadaşlarımı nasıl kovayım?’ diye konuşuyor. Biliyor arkadaşlarının bir şeylere bulaştığını ve hatalar yaptığını. Ne meseleler gitti yıllar içerisinde Hoca Efendi’ye. Hepsinde Hoca Efendi’nin dediği şuydu: ‘Bizim arkadaşlar yapmaz’. İnansa da, ‘Ne yapayım ben onları çöpe mi atayım? 40 yıllık arkadaşım, dava arkadaşıyım’ diyor. Yine de yanında tutmaya çalışıyor. Halbuki bir ‘Evet ya’ desin, ‘Hata yaptık kardeşim’ desin.”

“Çok günahımız var”

Çok günahlarının olduğunu söyleyen Ebuseleme Gülen, şöyle devam etti:

“Bir cemaat mensubu olarak, bizim çok günahımız var diyorum. İtiraf da etmeliyiz, tövbe de etmeliyiz. Ama siz de fırsatını buldunuz diye bu kadar tepemize çıkmayın. Ablalar, abiler, gençler hapislerde. Siz bunu yaptıkça biz savunma mekanizmasına geçiyoruz. ‘Bak bunlar zalim’ diyoruz. Gördün mü ne yapıyorlar? ‘Biz haklıyız. Bak, masum ablayı içeri attı’ diyoruz. Hayır, o zalimliği, senin zalimliğin sebebiyle yapıyor. Bunu da görmek lazım. Siz devleti çökmeye kalktınız ya, inkar etmeyin.”

“Sorun davada değil, yöneticilerin açgözlülüğünde”

Ebuseleme Gülen, inandıkları davada bir sorun olmadığını söyledi, “Sorun yönetim kadrosunun açgözlülüğü. Sorun, yamyam gibi her kuruma dalıp devleti ele geçirmeye çalışması. Cemaatle ilgili hiçbir sorun yok, bunu tüm Türkiye biliyor” dedi.

“Meral Hanım’ın oyunundan sonra kendime aynada bütün küfürleri ettim”

“Akşener’i Gıdıkla” oyununun yüzde 80’ini yaptığını ancak bu durumdan çok pişman olduğunu söyleyen Ebuseleme Gülen, daha sonra bunun vicdanını rahatsız ettiğini ve ekipten ayrıldığını söyledi.

Meral Akşener’i hedef alan oyunun yapımından sonra her gün aynaya bakıp kendisine küfür ettiğini söyleyen Ebuseleme Gülen, “‘Sen nasıl adi bir adamsın’ diye aynaya bakarak ağladım. Hem de böyle herkesin sevdiği bir hanımefendiye. Elim kırılsın dedim defalarca” diye konuştu.

Utandığını söyleyen Ebuseleme Gülen şöyle devam etti:

“Ben her gün aynaya bakıp kendine küfür eden bir insanım. Nefsimi köreltmek için. Her gün kendime ‘Sen alçaksın’ derim. Ben böyle bir insanım. Meral Hanım’ın oyunundan sonra kendime aynada bütün küfürleri ettim. ‘Bir hanımefendiye, hem de böyle herkesin sevdiği bir hanımefendiye nasıl yaptın bunu, elim kırılsın’ dedim defalarca. Elimi kesmek bile istedim. Bana deli diyorlar. Ben vicdan azabından bunu söylüyorum. Vicdan azabı çekiyorum.”

“Neden orda yüzlerce insan boşuna yatıyor?”

Çok fazla kişinin mağdur olduğunu söyleyen Ebuseleme Gülen, “Binelim uçağa gidelim kardeşim. 8 yılı ben yatsaydım, neden orda yüzlerce insan boşuna yatıyor? Ben Adil Öksüz’ü gördüm, çayını içtim, evinde oturdum kalktım. Beni atın hapse ya” diye konuştu.

“İddialara inanmak istemiyordum, sonradan ‘doğruymuş’ dedim”

Örgütün içindeyken bazı olaylara inanmadığını ancak daha sonra bazı yanılgılara düştüğünü söyleyen Ebuseleme Gülen, “Duysak bile inanmak istemiyorduk. Mesela soru çalıyor diyorlar, bir şey yaptılar diyorlar. İnsan yakıştıramıyor. Ama sonra Amerika’ya gelip bazı insanlarla tanıştığımda, bazı duyumlar doğruymuş dedim. Gerçekten ortaya çıkıyor. Bugün Ebuseleme konuşur, yarın başkası konuşur” dedi.

“Bir sürü mağdur insan var, başkaları da konuşacaktır”

Birçok gencin hayatının karardığını söyleyen Ebuseleme Gülen, başkalarının da kendisi gibi konuşacağını düşündüğünü aktararak şöyle devam etti:

“Bir sürü genç arkadaş var. Gençlerin hayatını kararttılar. İnsanlar üniversiteden mezun olup işe başlayamadı. On yıldır sürünüyorlar. İş bulamıyorlar. Ötekileşen, itilmiş, kakılmış, ve işsizliğe mahkum edilmiş bir sürü masum insan var.”

"İstihbarattan bir ekip kurup göndersinler"

"Bu işin çözülmesini istiyorsanız. masumlara dokunmayın. Hapse giren insanların belki yüzde 90'ı masum. Her gün operasyonlarla o masumlar içeri mi alınacak? Fırsat vermiyor devlet. Ama devlet de haklı. Çünkü gerçek suçlular benim gibi yıllardır kendini saklıyor. O yüzden devlette sohbete gitmiş adamı içeri atıyor. İki tarafında çözülmesi lazım. Bu işin çözülmesi için masumlara dokunmayın.  Başka şeyler biliyorum. Ama konuşamıyorum. Benim 2 kelimem yüzünden belki insanlar hapis yatacak. Sırf benle yakınlığı ortaya çıktı diye. Fırsatınızı buldunuz diye tepemize çıkmayın. Siz bunu yaptıkça biz savunma mekanizmasına geçiyoruz " diyen Ebuseleme Gülen, yetkilere seslenerek, çözüm için "İstihbarattan bir ekip kurup göndersinler. Bizimkilerde kabul etsin Bir iç soruşturma yapılsın" dedi.

Güncellenme Tarihi : 7.6.2024 00:35

İLGİLİ HABERLER