Spor
  • 28.8.2009 00:12

EDU YALANLANDI!..

Kulübün resmi internet sitesinde yapılan açıklamada, Edu ile sportif direktör Aykut Kocaman ve bazı yöneticilerin de katıldığı bir toplantı gerçekleştirildiği ve bu görüşmede kendisine, kariyerine ilişkin tüm seçenekleri içeren, geniş kapsamlı bir öneri paketi sunulduğu kaydedildi.

Açıklamada, ''Kendisine ihtiyacımız olduğu aktarılmış, Türkiye'de ya da ülkesinde tedavisine devam ederek ocak ayında yeniden görüşülmesi, bu süreçte sözleşmesinin dondurulması gibi öneriler açık ve net olarak dile getirilmiştir. Ancak Edu yapılan teklifleri reddetmiş ve toplantı boyunca, tazminatının ödenerek gönderilmesi konusunda diretmiştir. Daha sonra da hakkını FIFA'da arayacağını söyleyerek toplantıdan ayrılmıştır. Dolayısıyla, görüşme sürecinde futbolcunun ağzından medyaya yansıdığı anlamda bir durum söz konusu değildir'' denildi.

Edu, Türkiye'den ayrılırken havalimanında medyaya yaptığı açıklamada, ihtiyacı olduğu bir dönemle kulübün kendisine sırtını döndüğünü, sözleşmesinin tek taraflı feshedildiğini ve hakkını FIFA'da aramasının söylendiğini ifade etmişti.

İLGİLİ HABERLER