Gündem
  • 17.9.2023 10:31

Emniyet müdüründen guguk kuşu mesajı

Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Çorumlu’nun X’teki (Twitter) hesabında “Yine guguk kuşları… O kadar çok ki artık ayırt etmekte zorlanıyoruz” şeklindeki paylaşımı dikkat çekti. Çorumlu’nun bu mesajıyla kendilerini gizlemeye çalışan kripto FETÖ’cüleri işaret ettiği belirtiliyor.

Mahmut Çorumlu'dan FETÖ'cülere 'Guguk Kuşu' Göndermesi!

Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Çorumlu’nun X’deki (Twitter) hesabında “Yine Guguk kuşları… O kadar çok ki artık ayırt etmekte zorlanıyoruz” şeklindeki paylaşımı dikkat çekti. Çorumlu’nun bu mesajıyla kendilerini gizlemeye çalışan kripto FETÖ’cüleri işaret ettiği belirtiliyor. FETÖ’cüler varlıklarını sürdürmek amacıyla farklı gruplara sızdıkları için “guguk kuşları” olarak anılıyor.

GUGUK KUŞUNUN ÖZELLİĞİ
FETÖ’cülere ilham veren guguk kuşunun özelliği de ilginç: Birçok guguk kuşu türü kuluçkaya yatmak yerine, yumurtasını kuluçkadaki bir başka kuşun yuvasına koyuyor. Kuş fark etmesin diye de yuvadaki yumurtalardan birini dışarı atıyor. Yumurtadan en önce çıkan yavru guguk kuşu yiyeceğini bölüşmemek için kalan yumurtaları yuvadan atıyor. Biraz palazlanınca da yuvayı yıkıp gidiyor.

Mahmut Çorumlu, kendisini hedef alan FETÖ'cü hesapları 'Guguk kuşu' paylaşımıyla susturdu
Güncellenme Tarihi : 17.9.2023 10:39

İLGİLİ HABERLER