Spor
  • 12.1.2015 13:50

Emre Belözoğlu’ndan yönetime rest gibi mesaj

Fenerbahçe Kaptanı Emre Belözoğlu, “Bu seneden sonra iki sene daha futbol oynamak istiyorum. Kulüp kendine göre bir değerlendirme yapar, bizle devam etmek isterse eder. Etmezse de yolumuza bakarız, bir Fenerbahçeli olarak hayatımıza devam ederiz” dedi.
 

İkinci yarı çalışmalarına Antalya kampı ile devam eden Fenerbahçe’de, kaptan Emre Belözoğlu basın toplantısı düzenledi. İlk yarının sonuna doğru iyi bir hava yakaladıklarını belirten yıldız oyuncu, “İnşallah hızımız kesilmez. İnşallah ikinci yarıya da aynı performansla başlarız” diye konuştu.

“SORUMLULUK ALMAKTAN HİÇBİR ZAMAN KAÇMADIM”
Yakın zamanda futbolu bırakmayı düşünmediğini belirten Belözoğlu, “Özellikle bir rekor kırayım derdinde değilim. Bu seneden sonra iki sene daha futbol oynamak istediğimi söyledim. 37-38’e kadar Türkiye’de rahatlıkla futbol oynayabileceğimi düşünüyorum. Sorumluluk almaktan hiçbir zaman kaçmadım. Doğru bildiğim şeylerin yanlış olduğunu da gördüm. Benim adıma sıkıntı verici zamanlar yaşamama rağmen durumumdan şikayetçi değilim” dedi.

“TÜRK FUTBOLCULAR BU KISITLAMADAN SIKINTI ÇEKMEYECEKTİR”
Yeni yabancı kuralı hakkında açıklamalarda bulunan kaptan Emre Belözoğlu, “Yabancı kuralı ile alakalı kulübümüz, kulübümüzü yönetenler, başkanımız gelecek bir zamanda bir açıklama yapacaktır. Eğer Türk oyunculardan memnun olmayan bir kitle var ise bunu ben üzerime alınmıyorum. Türk futbolcular bu kısıtlamadan sıkıntı çekmeyecektir. Bunu Türk oyuncuların önünü kesen bir devrim olarak düşünmemek lazım. Bütün kulüplerin ekonomik anlamda yönetime ihtiyacı varmış gibi geliyor bana, ben öyle düşünüyorum” şeklinde konuştu.

“TEK KONSANTRE OLMAM GEREKEN ŞEY ŞAMPİYONLUK”
Belözoğlu, konsrante olması gereken tek şeyin şampiyonluk olduğunu vurgulayarak, “Kulüp kendine göre bir değerlendirme yapar, bizle devam etmek isterse eder. Etmezse de yolumuza bakarız, bir Fenerbahçeli olarak hayatımıza devam ederiz. Sezon sonu gelince hepsi oturulur konuşulur. Bu anlamda strese girmiyorum. Sahada elimden geldiğinde bir şeyler yaparsam bu bana yeterince bu tarz şeyleri düşünmemeye götürüyor zaten” açıklamalarında bulundu.

“ARDA TURAN’I ÖRNEK ALMALILAR”
Milli futbolcu Arda Turan hakkında da görüşlerini dile getiren başarılı oyuncu, “Arda bizi orada çok iyi temsil eden bir oyuncu. Ülkemizin Arda tipinde çok fazla oyuncu ihraç etmesi gerekiyor. Genç kardeşlerimiz Arda’yı örnek almalı. Benim şahsi görüşüm Arda’nın yılın 11’i içinde olması gerekiyordu. Arda inşallah böyle devam eder ve uzun süre Türk futbolcusuna örnek olur” ifadelerini kullandı.

“NEYİN EKSİK KALDIĞINI GÖREBİLECEK TECRÜBEDEYİM”
Kulüplerin önceliğinin başarı, daha sonra oyuncu tercihleri olması gerektiğini söyleyen Emre Belözoğlu, “Fenerbahçe Kulübü genelde sezon sonunda oyuncularla sözleşmelerini gözden geçiriyor. Benle alakalı bir yenileme süreci olacaksa sezon sonu olacağını düşünüyorum. Beni kimse sıkıntı içine sokmadı, ben kendimi soktum. Ülkemizde ve dünyada insanların yeterince adil olmadığını düşünüyorum. Fazla eleştirildim. Neyin eksik kaldığını görebilecek tecrübedeyim” dedi.

“4-5 PUAN ÜSTTE BİTİREBİLİRDİK”
Belözoğlu, genel anlamda eleştirildikleri bir ilk yarı geçirdiklerini belirterek, “Eleştirilerin haklı olduğu yerler de var. Ama ligin ilk yarısını lider bitirmiş bir Fenerbahçe var. Ben Fenerbahçe’nin son 3-4 maçta çok iyi bir hava yakaladığını düşünüyorum. Bunun ne kadar iyi ne kadar kötü olduğunu ikinci yarıda göreceğiz. 4-5 puan üstte de bitirebilirdik. Eleştirilerde de haklılık payı yok diyemem” şeklinde konuştu.

“TÜRKİYE’DE TAKIMLARIN İYİ TÜRK OYUNCULARA SAHİP OLASI GEREKİYOR”
Ozan Tufan hakkında da açıklamalarda bulunan Emre Belözoğlu, Ozan’ın çok yetenekli bir oyuncu olduğunu, Türkiye’deki takımların iyi Türk oyunculara sahip olması gerektiğini ve futbolcu olarak takımlarda her zaman iyi Türk oyuncu görmek istediğini belirtti.

“MOTİVASYONUM BİTTİĞİNDE FUTBOLU BIRAKIRIM”
Kolay fikstürlerinin olmadığını söyleyen Belözoğlu, ikinci yarının daha zorlu geçeceğini ifade ederek şunları söyledi:
“İçeride oynayacağımız maçların hepsini kazanabileceğiz diye bakılıyor. Herkes herkesi yakalayacak bir konumda. İkinci sezon daha zor geçecek. Sezona baktığımızda iki tane zor deplasmanla başlayacağız. İçeride kazansak da deplasmanlar zorlu geçecek. Sezon başı itibariyle motivasyonum devam ediyor. Bu motivasyon bittiğinde futbolu bırakırım. Ailemden sonra en değer verdiğim şey futbol. Sahanın içinde mutlu oluyorum.”

“KALİTELİ OYUNCULARLA BAŞARI GELİR”
“Türkiye’de milli takımla alaka olumlu bir ortam yok” diyen kaptan Belözoğlu, “Ben bir futbolcu olarak, en önemli eleştirme yapması gereken kesimin futbolcular olduğunu düşünüyorum. Milli takımda kaliteli oyuncular yakalandığında başarı da gelir. İnşallah bundan sonraki süreç çok daha iyi takımla, yeni bir nefesle devam eder” dedi.

“EMENİKE BEKLENEN KATKIYI SAĞLAYACAKTIR”
Tecrübeli futbolcu, son günlerde yönetimin gönderme düşüncesi içinde olduğu konuşulan Emenike ile ilgili ise, “Emenike ile konuşuyoruz. Emenike iyi bir arkadaşımız. Elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz. O mevkide oynayan futbolcular duygusal olabiliyor. Gol atıp, atamamalarıyla ilgili. İkinci yarıda o da beklenen katkıyı sağlayacaktır. Bütün camia olarak ondan beklentimiz yüksek seviyede katkı sağlaması” diye konuştu.

Emre Belözoğlu, şans faktörünü ise, “Bir tane maçı şansla kazanabilirsiniz ama şansla şampiyon olamazsınız. Maça kendinizi her konuda hazırladığınızda o maçın favorisi sizsinizdir” ifadeleri ile açıkladı.

KAAN ÜLKER
ANTALYA 

 

İLGİLİ HABERLER