Spor
  • 28.6.2017 00:13

Emre Mor'a büyük şok! Dortmund gözden çıkardı

Borussia Dortmund'un Sportif Direktörü Michael Zorc, kadronun çok kalabalık olduğunu söyledi.

Ömer Toprak ve Dan-Axel Zagadou takımdan ayrıldı, ancak yerlerine Mahmoud Dahoud ve Maximilian Philipp transfer edildi. Böyle olunca kadrodaki futbolcu sayısı 30'u aştı.

Yeni teknik direktör Peter Bosz yeni sezon çalışmalarını yaparken Michael Zorc'un yanı sıra BVB direktörlerinden Hans-Joachim Watzke'yle gelecek hafta bir araya gelecek ve kadroyla ilgili kararlarını açıklayacak.

Almanya'da yayınlanan Reiversport takımdan gitmesi gereken oyuncuları yazdı:

 Matthias Ginter: 23 yaşındaki futbolcunun kontratı 2019'a kadar sürüyor. Oyuncuyla Hoffenheim, Leipzig ve Tottenham ilgileniyor. 10 milyon euro'ya alınan oyuncu için yapılan yatırıma rağmen bekleneni veremedi.

Emre Mor: 19 yaşında ve sözleşmesi 2021'de sona erecek. Adaptasyonla ilgili sorunlar yaşadı. Antrenörlerinden biri tarafından küçük düşürüldü. Başlarda forma şansı bulurken son maçların çoğunda kadroda yer bulamadı. Bosz, Emre Mor'u eğer potansiyeline ulaştıramayacaksa satılmalı.

Joo-Ho Park: 30 yaşında, sözleşmesi 2018'de bitecek. Thomas Tuchel tarafından transfer edilmişti. 3 milyon euro'ya mal olan oyuncu yetersiz kaldı. Satış listesinde.

Neven Subotic: 28 yaşında, sözleşmesi 2018 yılında sona erecek. Köln'de kiralık olarak oynayan Subotic'in Sokratis, Ömer, Bender ve Bartra arasında kadroya girmesi zor. Satılabilir.

Felix Passlack: 19 yaşındaki oyuncunun sözleşmesi 2018'de sona erecek. Yeterince forma şansı bulamadığı için kendini geliştiremiyor. Oynayabileceği bir takıma kiralanmalı.

Güncellenme Tarihi : 28.6.2017 00:14

İLGİLİ HABERLER