Gündem
  • 28.5.2022 19:23

Enes Kanter, Time dergisinde Erdoğan'ı hedef aldı

ABD merkezli dergide Türkiye karşıtı yazıya yer verildi. FETÖ'cü Kanter tarafından kaleme alınan yazıda İsveç ve Finlandiya lehine ifadeler kullanıldı.

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in manevi oğlu basketbolcu Enes Kanter, ABD'de Türkiye aleyhindeki faaliyetlerine devam ediyor.

Her fırsatta Türkiye'yi hedef alan Kanter, Time dergisindeki yazısında, İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya üyelik ihtimalleri üzerinden karalama kampanyasına girişti.

Türkiye'yi suçlamaya kalktı

Kanter, "Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın NATO'yu sindirmesine izin vermeyin" başlıklı yazısında, iki İskandinav ülkesinin, Türkiye'nin "kavgacı muamelesiyle" karşılaştığını öne sürdü.

Türkiye, bu ülkelerden terör örgütleriyle aralarına mesafe koymasını yüksek sesle dile getiriyor.

İsveç ve Finlandiya'yı savundu

Söz konusu yazıda açıkça İsveç ve Finlandiya'yı savunduğu görülen FETÖ'cü Kanter, "Daha güvenli bir dünya arayışıyla NATO'ya katılmaya çalışıyorlar." dedi.

NATO konusunda Türkiye'yi karalama çabaları

Kanter, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı suçlayıcı sözler sarf ederek, "NATO'nun bu tür talepleri kabul etmemesi gerektiğini ne kadar vurgulasam az." ifadesini kullandı.

NATO konusunda Türkiye karşıtı görüşlerini sürdüren Kanter, ABD ve diğer NATO üyesi ülkelerden Ankara'nın karşısında "birlik olmasını" istedi.

 

Enes Kanter, Time dergisinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ı hedef aldı #1

 

Enes Kanter, Time dergisinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ı hedef aldı #2

 


 

Güncellenme Tarihi : 28.5.2022 19:30

İLGİLİ HABERLER