Gündem
  • 21.3.2023 10:22

Erbakan'ın oğlunun partisinden şok sözler.. Erdoğan papaz elbisesi giydi

Yeniden Refah Partili Aras: Erdoğan Milli Görüş Elbisesini Çıkardı Papaz Elbisesini Giydi

Yeniden Refah Partisi MKYK Üyesi Mehmet Aras : Tayyip Bey ile aynı dönemde, aynı partide belediye başkanıydım. Milli Görüş elbisesini çıkarıp papaz elbisesini giydi dedi.

Yeniden Refah Partisi (YRP) Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) Üyesi, eski Kocaeli il Başkanı Mehmet Aras, partilerinde genel eğiliminin Cumhur İttifakı ile ittifak yapmamak olduğunu belirtti.

T24'te yer alan habere göre "Tayyip Bey ile aynı dönemde, aynı partide belediye başkanıydım. Milli Görüş elbisesini çıkarıp papaz elbisesini giydi. Eş başkanlık yaptı. Irak’ın bombalanmasını kabul etti. Bana Ankara’nın tapusunu da verseniz ben 'evet' diyemem. Yarın Allah'a hesap vereceğiz" dedi.

Aras, "Tayyip Erdoğan başkan seçilirse, partisi zaten eski Anavatan gibi olacak. AK Parti seçmeni, bizim partimize gelecek" iddiasında bulundu; ardından süreci anlattı:

"Binali Yıldırım, 10 Mart’ta bizim genel merkeze geldi. Bize bir ittifak teklifinden bulundular. Sıkışmış durumdalar şu an. Cumhur İttifakı gerçekten zor durumda. Bir destek arıyorlar. Onlar da bizleri kendilerine yakın gördüler herhalde. 20 senedir bizi arayıp görmeyenler, kapımızı çalmayanlar şimdi bizi görmeye geldiler. Binali Yıldırım ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz birlikte geldi.

Genel başkanımıza böyle böyle teklifte bulundular; ittifak teklifi. Genel başkanımız da dedi ki, 'Biz bir teşkilatız, Türkiye’nin 81 ilinde teşkilatlarımız var; konuşmamız lazım.' Cumartesi günü Merkez Karar Yürütme Kurulu üyelerimizi Ankara’ya çağırdılar. Ben de Ankara'daydım. Pazar günü de il başkanlarını çağırdılar. Ankara’da MKYK üyeleriyle 12-13 saatlik bir toplantı oldu.

'Büyük çoğunluk ittifak olmaması yönünde kanaat bildirdi'


Şöyle diyoruz, siz bize geldiniz ama bizim milli görüşün ilkeleri var. Denk bütçesinden, eş başkanlığa kadar. Borçlanma konuları var tabi. Biz bunları bir görüşün dedik Cumhur İttifakı’na. Büyük çoğunluk ise ittifak olmaması yönünde kanaat bildirdi.

Güncellenme Tarihi : 21.3.2023 22:33

İLGİLİ HABERLER