Asayiş
  • 25.11.2022 16:31

Erdal Sakız cinayetinde canlı yayında gözaltı: Katil kendisi ve oğlu çıktı

ATV ekranlarında yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert programında gündeme gelen Erdal Sakız cinayetinde yeni bir gelişme yaşandı. Sakarya İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Suç Araştırma Timleri (JASAT) ekipleri yaptıkları çalışmalarda Erdal Sakız'ın cansız bedeninin bulunduğu alanda HTS ve araç GPS kayıtlarını inceledi, Müge Anlı'nın yayınına çıkan 11 kişiyi programın sonunda gözaltına alındı. Öte yandan, Ersin Koç'un gözaltındaki eşi Lale Koç ve kızından cinayet itirafı geldi. İşte detaylar...

Kaybolan Erdal Sakız'ı (43), ormanlık alanda aracının içerisinde silahla vurulmuş halde ölü olarak bulundu. Çam dağı ormanlık alanda ineklerini aramaya giden Ali Kardeş, otomobil içerisinde bir erkek cesedi görünce jandarmaya ihbarda bulundu.Baş ve göğüs kısmında mermi olduğu ayrıca elinde de tüfek mermi izi olduğu tespit edilen cesedin incelemeler sonucunda Erdal Sakız'a ait olduğu tespit edilmişti.

BABA OĞUL DÜŞMAN GİBİYDİ

Cinayette ise birçok isim şüphe altındaydı. Erdal sakız'ı oğlu, yeğeni, sevgilisi eski eşi ve tüccar arkadaşı. Yayının ilerleyen günlerinde Ersin Koç şüpheleri oğlu Tuncay'ın üzerine çekmişti. Baba-oğul'un arasının kötü olduğunu çocuğuna para vermeyip sevgilisiyle harcadığını ve oğlu'nun babasına gözümü kırpmadan gençliğimi yakarım anneme ve bana hakkımızı vermek zorundasın bize bakmak zorundasın diye çıkıştığını baba oğulun arasını kendisinin düzelttiğini söylemişti.

11 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Cinayetle ilgili jandarma ekiplerinin yaptığı çalışma sonucunda aralarında tüccar arkadaş olan Ersin Koç, eşi Lale Koç, oğulları Semih Koç Erdal Sakız'ın oğlu Tuncay ve yeğeni de gözaltına alınmıştı. Sakarya İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Suç Araştırma Timleri (JASAT) ekipleri yaptıkları çalışmalarda Erdal Sakız'ın cansız bedeninin bulunduğu alanda HTS ve araç GPS kayıtlarını inceledi.

Son dakika: Sakarya’da vurularak öldürülmüştü! Erdal Sakız cinayetinde canlı yayında gözaltı: Katil kendisi ve oğlu çıktı

KATİL KENDİSİ VE OĞLU ÇIKTI

Cinayet hakkında günlerce Erdal'ın oğlunu ve sevgilisini suçlayan Ersin Koç gözaltına alındıktan sonra ilk itiraf kızından daha sonra da eşinden geldi.Olayla ilk itiraf Ersin Koç'un kızından geldi. Ersin Koç'un kızı Müge Anlı muhabirine "Babamın ismini vermek zorunda kaldım, annem ve abim kurtulur mu?" borcunu almaya gelmişti.Babamla tartıştılar, daha sonra babam ve abim silahla Erdal Sakız'ı vurdu dedi.İlk itiraftan sonra bir itiraf da Erdal Koç'un eşinden geldi. Olaya tanık olan Lale Koç'un "Erdal'ı kocam öldürdü." sözleriyle cinayeti doğruladı.Erdal Sakız'ın eşi ise borcumuz vardı onu almaya gelmişti, parayı verirken elimi tutup beni öpmeye çalıştı ben bağırınca eşimde tüfekle Erdal'ı vurdu.

Güncellenme Tarihi : 25.11.2022 16:34

İLGİLİ HABERLER