Spor
  • 2.6.2023 20:10

Erden Timur : Elimizde çok vahim şeyler var, hepsi belgeli sezon bitince açıklayacağız

Galatasaray taraftarına müjde ve Ali Koç sözleri... Başkan Dursun Özbek ve Başkanvekili Erden Timur'dan çok özel açıklamalar

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ve Başkanvekili Erden Timur, Fenerbahçe derbisi öncesi taraftara açık düzenlenen antrenman öncesi gündeme dair açıklamalarda bulundular. Şampiyonluğu Galatasaray'ı seven herkese armağan eden Başkan Özbek, önümüzdeki sezon için çalışmalarına şimdiden başladıklarını vurguladı, Nef Stadı ile ilgili de taraftara müjde verdi. 'Çok şey açıklayacağız' söylemi hatırlatılan Timur ise sezonun tamamlanmasını işaret etti.

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ve Başkanvekili Erden Timur, Fenerbahçe derbisi öncesi taraftara açık düzenlenen antrenman öncesi gündeme dair açıklamalarda bulundular.

100. YIL ŞAMPİYONLUĞUNUN ÖNEMİNE VURGU

Cumhuriyet'in 100. yılında şampiyon olmanın önemine vurgu yapan Başkan Özbek, "Cumhuriyet’in 100. yılında şampiyon olmak her takıma nasip olmaz. Dolayısıyla Galatasaray bunu zaten hak etmişti." dedi ve ekledi:

'HERKESE NASİP OLMAZ'

"Bu mutlu günümüzde bizi yalnız bırakmadığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum. Galatasaray’ın en keyifli günlerinden birisini yaşıyoruz. Cumhuriyet’in 100. yılında şampiyon olmak her takıma nasip olmaz. Dolayısıyla Galatasaray bunu zaten hak etmişti. Bütün Galatasaraylılara 100. yıl şampiyonluğu armağan olsun.

'GALATASARAY'IN BİLEĞİNİ KİMSE BÜKEMEZ'

"Buradan oyuncularıma, teknik kadroma, taraftarıma, camiama büyük bir teşekkür gönderiyorum. Onların desteğiyle biz kendimizi daha kuvvetli hissediyoruz. Bu destekleri devam ettikçe Galatasaray’ın bileğini kimse bükemez. Artık hedefimiz Avrupa, inşallah orada da taraftarlarımızı, sizleri, camiamızı memnun edebiliriz"

 

'HAZIRLIKLARIMIZI ÇOK ÖNCEDEN YAPMIŞTIK'

Gelecek sezon için hazırlıklarını çok önceden yaptıklarını söyleyen Özbek, “Şu anda önümüzdeki sene için Erden ile beraber çalışıyoruz zaten. Hazırlıklarımızı çok önceden yapmıştık. İnşallah en iyi şekilde önümüzdeki senenin hazırlıklarını tamamlayacağız. Galatasaray taraftarı bu seneki gibi önümüzdeki sene de mutlu ve huzurlu maçlara gelecekler. Atık stadyumumuzu büyütmenin peşindeyiz. Yani 50 bin kişi dar geliyor stadyumumuz. Dolayısıyla ben buradan taraftarlarıma tekrar tekrar teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. 

'ALİ BEYİ YEMEĞE DAVET ETTİK'

Ali Koç’u yemeğe davet ettiğini açıklayan Dursun Özbek, “Ali beyi yemeğe davet ettik. Artık Türk futboluna çekişme içinde değil de dostluk içinde fayda üretmenin daha faydalı olacağını düşüncesindeyim. Onun için Ali beyi de yemeğe davet ettim. Cevap bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

'ÇOK GÜZEL BİR ORGANİZASYONUMUZ VAR'

Şampiyonluk kupasının alınacağı tören hakkında da konuşan Özbek, “Çok güzel bir organizasyonumuz var. Maçtan sonra podyum kurulacak. Bütün Galatasaraylıların keyif alacağı, oraya gelenlerin de seyredenlerin de büyük keyif alacağı, kutlamayla bu seneki 23. şampiyonluğumuzu kutlayacağız” diyerek sözlerini noktaladı. 

 

ERDEN TİMUR: SEZONU BİTİRDİĞİMİZ ANDA AÇIKLAYACAĞIZ

Galatasaray Başkanvekili Erden Timur ise sezonun sona ermesiyle açıklamalarda bulunacağını belirterek, “O gün de söylemiştim. Açıklanacak, anlatılacak çok şey var diye. Sürekli o sözler manipüle ediliyor. Belge ve kayıt diye. Ben çok şey açıklayacağız dedim. Onları sezonu bitirdiğimiz anda açıklayacağız. Onu da şu sebeple söylemiştim. Şu an bu tip şeyler açıklandığında daha sonra bir hata yapılsa bir şey olsa açıklanmalara bağlanacağı için ligin doğru gitmesi açısından bize fayda sağlama ihtimali olsa da, olmasa da hiç fark etmez biz lig bittikten sonra herkes her şeyi açıklasın ki bundan sonra daha sağlıklı ilerlesin. Bu şekilde her şeyi açıklayacağım. Son haftadan sonra açıklayacağım” dedi. 

NE DEMİŞTİ?

"Elimizdekileri açıklamayacağız çünkü gerginliği artırmak istemiyoruz. Lig sonunu bekliyoruz. Tüm odaklara sesleniyorum. Ne olursa olsun, bizi bu yoldan döndüremeyecekler. Adalet arayışımız herkes içindi. Lehimize bir şey olduğunda da aynı olgun davranışı sergileyeceğiz. Çok çok vahim durumlar var. Bunların hepsini de lig bittikten sonra, sonuç ne olursa olsun açıklayacağız."

Güncellenme Tarihi : 2.6.2023 20:21

İLGİLİ HABERLER