Gündem
  • 5.2.2023 00:27

Erdoğan : 14 Mayıs'ta 6'lı masaya öyle bir ÇAKALIM ki bellerini doğrultamasınlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Aydın'da katıldığı toplu açılış töreninde muhalefeti hedef alarak sarf ettiği sözlere, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’dan dikkat çeken bir tepki geldi.

Babacan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasını yayınlayan televizyon kanallarına seslendi. Ali Babacan, kanalların yayın öncesi ‘Olumsuz örnek oluşturabilecek davranışlar içerir’ uyarı işaretini videonun başına yerleştirmesini istedi.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Erdoğan, Atatürk Kent Meydanı'ndaki törende şunları söylemişti:

“14 Mayıs'ta bir kez daha hep beraber sizlerle sandığa gidip sandıkları patlatmaya var mıyız? Desteğiniz çok önemli. Durmak yok yola devam. Milli Mücadele'nin resmen ilanının adı olarak gördüğümüz 23 Nisan 1920'den Demokrat Parti'nin iktidara geldiği 14 Mayıs 1950'den oradan 14 Mayıs 2023'e varan uzun ve meşakatli süreçte ödediğimiz her bedelin karşılığını alacağımız döneme giriyoruz. Biz Türkiye Yüzyılı vizyonuyla çıkıyoruz. Bırakın dirisine, ölüsüne bile tahammül edemeyenler onun “Yeter söz milletindir” sloganına çökmeye çalışanlar, kim bu? Bay bay Kemal. 14 Mayıs, Kemal'in Bay Bay Kemal olacağı gündür. Efendilerinin emriyle kurdukları masadan yeniden tarihe yüz karası olarak geçecek işler yapmanın peşindeler. Program diye sundukları metinlerin çoğu ya bizim tarafımızdan 20 yılda yapılmış ya da yapılmakta olan işler. Kalan başlıklar da bu ülkenin tüm kazanımlarını yok ederek efendilerinden aferin almak için güvensizliğin, istikrarsızlığın sembolü eski Türkiye'yi hortlatmaktan ibarettir.

“BİR DAHA BELLERİNİ DOĞRULTAMASINLAR”

Bu ‘Bay Bay Kemal’ hangi yüzle Menderes'in sloganına çöküyor. Rahmetliden sonra bu slogan bize aittir. Sen hangi yüzle bu sloganı sahipleniyorsun.

14 Mayıs'ta bunlara öyle çakalım ki bir daha bellerini doğrultamasınlar.”

Güncellenme Tarihi : 5.2.2023 02:46

İLGİLİ HABERLER