Gündem
  • 25.6.2024 20:36

Erdoğan : 2 bin 525 terörist öldürüldü, FETÖ'ye 5 bin 728 operasyon yapıldı

'Türkiye sığ sulara hapsedilemez' diyen Erdoğan'dan yeni operasyon mesajı!
Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Toplam 2 bin 525 terörist etkisiz hale getirilmiştir. 3 bin 158 mağara sığınak ve depo imha edilmiştir. Yaz ayları boyunca daha kararlı ve sonuç alıcı operasyonlar gerçekleştireceğiz." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Gölbaşı'nda Polis Akademisi Mezuniyet Töreni'nde konuştu.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

Gönül coğrafyamızın dört bir ucunda görev yapacak siz kardeşlerime başarılar diliyorum.

Bugün 15 farklı ülkeden 94 misafir öğrencimizi mezun etmenin heyecanını yaşıyoruz. Bu kardeşlerimiz ülkelerine döndüklerinde aldıkları üst düzey eğitimle kendi vatandaşlarına hizmet edeceklerdir. Yurt dışı ziyaretlerimizde Türkiye mezunlarının hayatın farklı alanlarında da farklı konumlara geldiğini görüyoruz. 

Üç kıta yedi iklimde hüküm sürmüş bir cihan imparatorluğunun bakiyesi üzerine kurulmuş Türkiye Cumhuriyeti'ni ırkçı lümpen faşizmin sığ sularını hapsetmeye kimsenin gücü yetmez.

Emniyet teşkilatımız saflarına eklenen yeni neferlerle ile milletimize karşı sorumluluklarını çok daha etkin bir şekilde yerine getirecektir.

Kanunun arkasından dolanarak düzen sağlanmaz. Vatandaşlarımız kolluk kuvvetlerine baktığında hukuk devletini de görmek ister.

"ÜLKEMİZ BÜROKRATİK VESAYETTEN ÇOK ÇEKTİ"

Vatandaşın malına, namusuna, özgürlüklerine ve güvenliğine kasteden alçaklara asla müsamahakar davranmayacaksınız. Geçmişte ülkemiz kendini hukukun ve yasaların üzerinde ören bürokratik vesayetten çok çekti.

Polisimiz zehir tacirlerinin, çetelerin, şehir eşkıyalarının kabusu haline gelirken halkımızın da güven kaynağı olmak zorundadır.

Türk polisine yakışır bir şekilde sorumluluklarınız hakkaniyete uygun olarak yerine getireceğinizden hiçbir şüphem yok. 81 vilayetimizin tamamında asayişi, huzuru temin etmek için fedakarca görev yapan tüm polislerimize teşekkür ediyorum.

Türkiye, gerek stratejik konumu, savunduğu değerleri itibari ile asimetrik tehditlerle yüzleşen bir ülkedir. Tüm suçlara ve tehditlere karşı teyakkuz halinde olmak, tedbir geliştirmek, proaktif bir anlayışla mücadele etmek gibi bir mecburiyetimiz bulunuyor.

Ekonomimize zarar verilmesine izin vermeyeceğiz. Emniyet teşkilatımızın 2 bin 366 yeni neferle milletimize karşı sorumluluklarını daha etkin şekilde yerine getirecektir. 
 

"NEFES ALDIRMIYORUZ!"

Türkiye asimetrik tehditlerle yüzleşen bir ülke. Tüm tehditlere karşı mücadele etmek mecburiyetindeyiz. 

Son 1 yılda PKK/KCK'ya yönelik operasyonlarda 7'si kırmızı kategoride aranan, toplam 1045 teröristin etkisiz hale getirildi. Terör örgüte katılım her geçen gün azalıyor. FETÖ, DEAŞ ve sol örgütlerin de tepesine biniyoruz. Sadece geçen yıl FETÖ'ye 5 bin 728 operasyon yapıldı, firarilerin ülkemize iadesiyle ilgili bakanlıklarımız çalışmaktadır. FETÖ'cü alçakların ensesinde olmaya devam edeceğiz. Emniyet ve istihbarat tarafından toplam 603 çete çökertilmiştir. Uyuşturucuyla mücadele konusunda 47 bin 650 operasyon düzenlenmiş, 34 bin kişi tutuklanmıştır.

Devletimizin kurumlarının nefesi, nereye kaçarlarla kaçsınlar, FETÖ'cü alçakların ensesinde olmaya devam edecektir.
 

ORGANİZE SUÇ ÖRGÜTLERİYLE MÜCADELE 

Son terörist ülkemiz için tehdit unsur olmaktan çıkarılana kadar mücadeleye devam edeceğiz. Terör örgütü kıpırdayamaz halde. Organize suç örgütlerine karşı elde edilen başarıları milletimiz takdirle takip etmektedir. 100 olaydan 93'ü aydınlatıldı. Kimsenin yaptığı yanına kar kalmıyor.

Toplam 2 bin 525 terörist etkisiz hale getirilmiştir. 3 bin 158 mağara sığınak ve depo imha edilmiştir. Yaz ayları boyunca daha kararlı ve sonuç alıcı operasyonlar gerçekleştireceğiz.

Her kurum kendi vazifesine odaklandığında vatandaş nazarında itibarı da güçlenmektedir. Kendini devlet ve milletin menfaatleri üzerinde gören kimseye tahammülümüz yoktur. Ne yapıyorsak hukuk içinde yapacağız. Hukuk devletinden asla sapmayacağız. Sizler herhangi bir grubun değil Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin polisisiniz.

 

Güncellenme Tarihi : 25.6.2024 20:48

İLGİLİ HABERLER