Gündem
  • 26.1.2023 18:27

Erdoğan 28 Şubat Davası hükümlüsü 2 generalin cezasını affetti

28 Şubat Davası kapsamında müebbet hapis cezasına çarptırılan iki general İlhan Kılıç ve Kenan Deniz'in cezaları, sağlık sorunları nedeniyle affedildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayınlanan karara göre; eski Orgeneral İlhan Kılıç ile eski Tümgeneral Kenan Deniz'in cezaları, sağlık sorunları nedeniyle kaldırıldı.

ERDOĞAN'IN CEZALARINI KALDIRDIĞI 2 HÜKÜMLÜNÜN TAHLİYESİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın cezalarının kaldırılmasına karar verdiği, 28 Şubat davasında müebbet hapis cezasına çarptırılan İlhan Kılıç ve Kenan Deniz, kaldıkları Marmara Ceza İnfaz Kurumu'ndan tahliye edildi.

Bakan Bozdağ konuya ilişkin, "Sürekli hastalık, kocama gibi hallerde cezaların kaldırılması konusunda Cumhurbaşkanı'nın yetkisi var. Kenan Deniz ve İlhan Kılıç ile ilgili adli tıp "kocamışlık hali" raporu vermiştir. Buna istinaden sayın Cumhurbaşkanı yetkisini kullanmıştır. Hakkı Kılınç ile ilgili de bir rapor verildi sayın Cumhurbaşkanı'na onu da yeni gönderdik" dedi.

"Kocama hali" nedeniyle cezaları kaldırıldı

Adli Tıp raporuna göre 'kocama' hali görülen 86 yaşındaki İlhan Kılıç, 28 Şubat döneminin MGK Genel Sekreteri ve eski Hava Kuvvetleri Komutanıydı.

Emekli Tümgeneral Kenan Deniz ise dönemin Genelkurmay İç Güvenlik Harekat Dairesi Başkanı ve Başbakan Askeri Başdanışmanı'ydı.

Emekli Tümgeneral Kenan Deniz
Emekli Tümgeneral Kenan Deniz

 
 


 

Güncellenme Tarihi : 26.1.2023 19:39

İLGİLİ HABERLER