Gündem
  • 19.4.2024 15:24

Erdoğan’dan kurmaylarına aşamalı değişim mesajı

Başkan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan ve 3 saat süren AK Parti MKYK'da 31 Mart yerel seçimlerinin ardından izlenecek yol haritasının kapsamlı değerlendirmesi yapıldı. AK Parti'nin palyatif değil temelden sorunları çözmek için çalışmalarına hız vereceği kaydedildi.

31 Mart seçimlerinin ardından 'sandıktan çıkan sonucun başımızın üstünde yeri var" diyerek balkon konuşmasında itibaren seçmenin verdiği mesajı aldık diyen Başkan Erdoğan, kurmaylarıyla birlikte seçimin analizini yapmaya devam ediyor.


MYK toplantısı ve Partisinin grup toplantısının ardından bu kez de MKYK üyeleri ile birlikte 31 Mart'ın röntgenini çeken Erdoğan kurmaylarını dinledi, seçimin bu şekilde sonuçlanmasına sebep olan etmenlerin tek tek sıralanmasını sağladı. Bundan sonraki süreçte de il başkanları ile birlikte bir araya gelmesi beklenen Başkan Erdoğan'ın sorunların kaynaklarını tespit edip çözüm odaklı bir yol haritası çizeceği belirtiliyor.

KADEMELİ DEĞİŞİMLE GÜÇLENECEK;

7 Ekim'de olağanüstü kongreye giden AK Parti, olağan kongre için de hazırlıklarına başlayacak. Eylül-ekim aylarında yapılması öngörülen kongre öncesinde parti içinde bayrak değişimlerinin olacağı ortaya çıktı.


MKYK toplantısında değişim sinyali veren Başkan Erdoğan'ın, "Değerlendirme, istişare ve yenilenme sürecimizin sonunda yolumuza çok daha güçlü bir şekilde devam edeceğiz. Büyük Kongre'mizi bunun vesilesi olarak görüyoruz. Kongremizin öncesinde de farklı kademelerde bayrak değişimlerine gideceğiz. Bunu da bize yakışır bir şekilde yapacağız.


Milletin partisi biziz. Sosyal medyadan AK Parti'ye ve kurmaylarına dönük spekülasyonlara itibar etmeyeceğiz. AK Parti kurumsal yapıya sahip. AK Parti'ye dışarıdan istikamet çizilemez" ifadelerini kullandığı öğrenildi.

Güncellenme Tarihi : 19.4.2024 15:25

İLGİLİ HABERLER