Gündem
  • 27.11.2022 21:59

Erdoğan Hulusi Akar'la ve komutanlarla görüştü.. Onlara ne mesaj verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pençe Kilit Harekatı'na katılan birliklerin komutanlarına hitap ederek "Bu mücadelenin neticesi de çok iyi, hayırlı olacak" dedi.

Terörle mücadele, gerek yurt içinde gerekse sınır ötesinde sürdürülen başarılı operasyonlarla kararlı bir şekilde devam ediyor..

Kahraman Türk askeri, şehidinin kanını yerde bırakmıyor.

Geçtiğimiz iki gün içerisinde verdiğimiz şehitlerin intikamı alındı.

Irak'ın kuzeyinde devam eden Pençe Kilit Harekatı'nın başından bu yana toplam 480 terörist etkisiz hale getirildi..

Erdoğan, sınır birliklerine hitap etti

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Atilla Gülan ile 3. Piyade Tümen Komutanlığının Harekat Merkezi’nden, Irak'ın kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik devam eden Pençe-Kilit Harekatı'na katılan birliklerin komutanları ile video konferans toplantısı gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da toplantıya telefonla katılarak sahadaki birliklerin komutanlarına hitap etti.

Mücadelenin önemine vurgu yaptı

Milli Savunma Bakanı Akar'ı, tüm komutanları ve Mehmetçiği selamlayarak sözlerine başlayan Erdoğan, gerçekleştirilen mücadelenin önemine vurgu yaptı.

Harekatta şehit olanlara Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifa dileklerini ileten Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

"Canımız yanıyor ama bunun hesabını çok ağır soruyoruz"

"Tabii ki orada canımız yanıyor ama bunun hesabını çok ağır soruyorsunuz. Şehitlerimizin kanları yerde kalmadı, kalmıyor ve inanıyorum ki bundan sonra da kalmayacak. Şehadet yolu çok mukaddes, kutlu bir yol. Bu kutlu yolda da Mehmetçiğimizin bugüne kadar verdiği mücadele herkesin özellikle de siz komuta kademesinin malumudur.

"Bu mücadelenin neticesi de çok iyi, hayırlı olacak"

Şu anda çok zor kış şartlarında gerek Pençe-Kilit ile Zap'ta, gerekse Suriye'nin kuzeyinde böyle önemli bir mücadele böyle önemli bir zamanda veriliyor. İnanıyorum ki bu mücadelenin neticesi de çok iyi, hayırlı olacak."

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan Hulusi Akar la görüştü #1

 

"Mücadelemiz mübarek, yolumuz aydınlık olsun"

Millet olarak şehit aileleriyle hemhal olmaya, onların dertleriyle dertlenmeye devam edeceklerini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu mücadelenin neticesindeki zafer, bizleri geleceğe yönelik bir mutluluğa götürecektir. Ben mücadelenizin kutlu olmasını, neticesinin zaferlerle dolu olmasını Rabbimden temenni ediyorum. Sizleri de özellikle şahsım, ailem, milletim adına kutluyorum. Mücadelemiz mübarek, yolumuz aydınlık olsun." ifadelerini kullandı.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan Hulusi Akar la görüştü #2

 


 

Güncellenme Tarihi : 28.11.2022 00:07

İLGİLİ HABERLER