Gündem
  • 28.10.2020 14:00

Erdoğan Kılıçdaroğlu'na patladı!.. Sende zerre kadar yürek varsa karımla değil benimle ilgili konuş

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM'de AK Parti Grup Toplantısı'nda dış politika kadar iç siyasete de değindi. Erdoğan Eşi hakkında çirkin sözler sarfeden CHP liderine ise kelimenin tam manasıyla patladı.

Dün Bay Kemal eşimle ilgili bazı laflar etti. Sende zerre kadar yürek varsa sen benimle ilgili konuş, eşimle ilgili konuşma. Sen ne biçim siyasetçisin ya? Sana siyasetçi demek için sokaktan binlerce şahit getirmek lazım. Sende o yürek varsa kalkarsın, siyasetçiysen benimle ilgili, siyasetçi arkadaşlarımla ilgili konuş. Biliyorsun ki onlar seni paçavraya çevirirler.

- Yakılacak çantalar arıyorsan sizde çok. Yanınızda beyaz Türkler çok. Onların yakacağı çantalar da vardır, o ayrı konu. Zeka yoksunu bir adamsın. Airbus'ları satmamızı istiyorsun. Onunla bunun ne alakası var? Birisi stratejik bir ürün ve bu sadece Fransa'nın da değil, zavallı, bunun ortakları arasında İngilizi var, İtalyan'ı var, Alman'ı var... Bundan bile senin haberin yok yahu! Bu kadar zavallısın.

- CHP'ye gönül veren kardeşlerime diyorum ki iyi tanıyın bu adamı. Ülke için maalesef bu bir sıkıntı.

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ

Erdoğan'ın 'Boykot' Çağrısına Kılıçdaroğlu'ndan Öneri: 'Emine Hanım Çantasını Sarayın Bahçesinde Yaksın'

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Fransız mallarına yönelik boykot çağrısına değinen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Emine Hanım'ın çantası var. Onu da sarayın bahçesinde yaksın, 'Protesto ediyorum' desin" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu'nun bu önerisine sosyal medyadan 'Bu şakalar zaten Twitter'da yapılıyor' eleştirisi geldi.

 

Güncellenme Tarihi : 28.10.2020 14:19

İLGİLİ HABERLER