Gündem
  • 26.9.2022 10:30

Erdoğan'dan Babacan'a!.. Sen kimsin ya?

Cumhurbaşkanı Erdoğan ekonomi üzerinden Babacan'ı hedef aldı! "Sen kimsin ya?"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, enflasyonu tek haneli rakamlara indirmeyi hedeflediklerini söyleyerek bunu geçmişte de başardıklarını söyledi. Ancak bundan kendilerine pay çıkarmak isteyenlerin olduğunu belirten Erdoğan, üstü kapalı şekilde Ali Babacan'ı hedef aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleşen İstanbul Ticaret Odası 140. Yıl Özel Ödülleri'ne katılarak burada bir konuşma gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklamaları sırasında Demokrasi ve Atılım Partisi'nin Genel Başkanı olan eski Ekonomi Bakanı Ali Babacan'ı da hedef aldı.

"ENFLASYONU TEK HANELİ RAKAMLARA DÜŞÜRMEKTE KARARLIYIZ"

"BUNDAN KENDİLERİNE PAY ÇIKARANLAR VAR, YA SEN KİMSİN?"

Geçmişte de enflasyonu tek haneli rakamlara indirdiklerini söyleyen Erdoğan, bundan kendilerine pay çıkaranlar olduğunu söyleyerek Babacan'a yönelik konuştu. Erdoğan, "Faizi 4,6'ya indirdik. Enflasyon 6,2'ye geldi. Bunu biz başardık, birileri değil. Şimdi bu neticenin üzerinden kendilerine pay çıkarmaya çalışanlar yok değil, var. Ya sen kimsin? İmzayı atan kim, sen kim?" ifadelerini kullandı.

"BAŞBAKAN OLUR VERMEDİKTEN SONRA NE YAPABİLİRSİNİZ"

Sözlerini sürdüren Erdoğan, şunları söyledi: "Türk Lirası'ndan altı sıfırı çıkaran bu başbakan. Sen kimsin ya? Burada başbakan olur vermedikten sonra sen ne yapabilirsin ya? Çıkıp televizyon ekranlarında 'ben yaptım, ben ekonomi bakanıydım, devlet içinde böyle bir süreci işletiyordum.' Peki bu işin başı kim?"

CHP'li Deniz Baykal'la ilgili bir parti harekete geçti! Vekilliğinin düşürülmesini istiyorlar

Beyin damarlarından birine pıhtı atması sonucu kısmı felç geçiren Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal için harekete geçen Halkın Kurtuluş Partisi, Baykal'ın vekilliğinin düşürülmesi ve maaşını faizli olarak geri ödemesi istemiyle başvuruda bulundu.

İLGİLİ HABERLER