Gündem
  • 27.8.2022 21:49

Erdoğan'dan İlham Aliyev'le tebrik telefonu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Azerbaycan'ın Laçın şehri ile Zabuh, Sus köylerini kontrol altına alması dolayısı ile Cumhurbaşkanı Aliyev'i tebrik etti.

Azerbaycan, Rusya ve Ermenistan arasında imzalanan anlaşma gereği, Ermenistan'ın işgali altındaki Laçın, Azerbaycan yönetimine verildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu gelişmenin ardından Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmede, Türkiye-Azerbaycan ilişkileri ve bölgesel gelişmeler ele alındı.

Erdoğan, Aliyev'i tebrik etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Laçın şehri ile Zabuh ve Sus köylerinin dün itibarıyla Azerbaycan'ın kontrolüne geçmesi dolayısıyla memnuniyetini ve tebriklerini iletti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev’in Güney Kafkasya’da istikrar ve barışı hedefleyen hakça ve sürdürülebilir bir çözüm için ortaya koyduğu çabaları takdirle izlediğini ifade etti.

Türkiye-Ermenistan ve Azerbaycan-Ermenistan süreçlerinin birbirlerini destekleyerek ilerlemesini arzu ettiklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, her durumda kardeş Azerbaycan’la bir ve beraber olduklarını vurguladı.

 

Güncellenme Tarihi : 27.8.2022 21:49

İLGİLİ HABERLER