Gündem
  • 7.12.2023 17:51

Erdoğan'dan Miçotakis'e bakın ne hediye etti

Başbakan Kyriakos Mitsotakis, Yunan liderle görüşmek üzere Atina'daki Maximos Köşkü'ne gelen Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı selamladı.

Görüşmelerin "düşük diplomasi" olarak adlandırılan çok çeşitli konuları içermesi bekleniyor. Atina, Mitsotakis'in Erdoğan'la geçen Temmuz ayında Vilnius'ta yaptığı görüşme sırasında üzerinde mutabakata varılan Yüksek Konsey toplantısının, yalnızca siyasi tartışma ve güven artırıcı önlemleri değil, aynı zamanda birçok konuda olumlu bir gündemi de teşvik edebileceğine inanıyor.

Erdoğan'dan Miçotakis'e anlamlı hediye
Yunan gazetesi Protothema'ın haberine göre Erdoğan, Yunanistan başbakanına Gazze'nin tarihiyle ilgili bir kitap hediye etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye-Yunanistan Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi'nin beşinci toplantısı kapsamında resmi ziyarette bulunduğu Yunanistan'da, Başbakan Kiryakos Miçotakis'i ile bir araya geldi.

Miçotakis, Erdoğan ile görüşmesinde Türk vatandaşlarının 10 Yunan adasına 7 gün vizesiz seyahat etmesi konusunu görüştüklerini belirtti. Erdoğan da açıklamasında, 'İki komşu arasında görüş ayrılığının olması çok normal. Bizim aramızda çözülemeyecek bir sorun yoktur. Yeter ki büyük resme odaklanalım, denizi geçip derede boğulanlardan olmayalım.' ifadelerini kullandı.

GAZZE İLE İLGİLİ KİTAP HEDİYE ETTİ

Ziyarette Erdoğan Miçotakis'e bir de kitap hediye etti. Yunan gazetesi Protothema'nin haberine göre Erdoğan, Yunanistan başbakanına Gazze'nin tarihiyle ilgili bir kitap hediye etti .

Güncellenme Tarihi : 7.12.2023 21:48

İLGİLİ HABERLER