Gündem
  • 26.4.2022 15:59

Erdoğan'dan Putin ile kritik telefon görüşmesi!

Başkan Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin görüştü. Telefonda gerçekleşen görüşmede ana gündem maddesi Ukrayna'daki savaş oldu. İletişim Başkanlığı ve Kremlin'den görüşmeye dair bir açıklama geldi. Kremlin, detay vermezken, İletişim Başkanlığı, "Erdoğan, Putin'e liderler zirvesi talebini iletti." ifadelerine yer verdi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Rusya-Ukrayna savaşını sona erdirmek için diplomasi trafiği sürüyor. Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile telefonda görüşen Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile de telefonda görüştü. Erdoğan, iki lideri müzakere masasına oturtmak için büyük çaba harcıyor. Telefon zirvesi ile ilgili Kremlin ve İletişim Başkanlığı'ndan peş peşe açıklamalar geldi...

KREMLİN'DEN AÇIKLAMA: ERDOĞAN-PUTİN GÖRÜŞTÜ

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın telefonda görüştüğü bildirildi. Kremlin yaptığı açıklamada, "Erdoğan ile Putin telefonda görüştü. Ukrayna meselesi ele alındı" ifadelerini kullandı.

İLETİŞİM BAŞKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA

İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Türkiye'nin tüm dünyaya zarar veren bu savaşı durdurmak için elinden geleni yapmaya devam edeceğinin Başkan Erdoğan tarafından mevkidaşı Putin'e açıkça bildirildiği belirtildi.

Erdoğan'ın Putin'e, İstanbul'daki müzakerelerde yakalanan ivmenin liderler zirvesi ile devam etmesi gerektiğini de ifade ettiği bildirildi.

ERDOĞAN, ZELENSKİY İLE DE GÖRÜŞMÜŞTÜ

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmeden önce, pazar günü de Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile görüşmüştü. Erdoğan ile Zelenskiy görüşmesinde, müzakere konusu kadar tahliyelere ilişkin konular da ele alınmıştı.

 

İLGİLİ HABERLER