Gündem
  • 15.8.2022 23:59

Erdoğan'dan TOKİ müjdesi: Milletimize süratle sunacağız

AK Parti 21. Kuruluş Yıl Dönümü Programı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal konut projesine de değindi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Toplu Konut İdaresi'nden milletimiz konut almaya hazırsa süratle bu konutları yapacak, milletimizin satın almasına sunacağız." ifadelerini kullandı.

 
 
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATO Congresium'da AK Parti 21. Kuruluş Yıl Dönümü Programı'na katıldı.
 
 
​Cumhurbaşkanı Erdoğan burada yaptığı konuşmada, milyonlarca kişinin merakla beklediği sosyal konutlarla ilgili de açıklamada bulundu.
 
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Toplu Konut İdaresi'nden milletimiz konut almaya hazırsa, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımız olarak süratle bu konutları yapacak ve milletimizin satın almasına sunacağız. Bunu da biz yaparız. " ifadelerini kullandı.
 
 
 
ÖNÜMÜZDEKİ AY DETAYLAR BELLİ OLACAK

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, TOKİ başvurularına ilişkin yaptığı açıklamada, "İnşallah yeni sosyal konut projelerimizi de önümüzdeki ay itibarıyla, Cumhurbaşkanımızın milletine vereceği büyük bir müjdeyle duyuracağız.'' ifadelerini kullanmıştı.
 
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, daha önce yaptığı açıklamada TOKİ başvuruları ilgili detayları şu sözlerle paylaşmıştı:
 
 
"TOKİ vasıtasıyla 1 milyon 170 bin vatandaşımızı ev sahibi yaparak ekonomik, sağlıklı, güvenli konut üretiminde dünyada eşi benzeri olmayan bir başarı ortaya koyduk. Ülkemizin 81 şehrinde hız kesmeden toplu konut projelerini sürdürüyoruz. Şimdi de Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesini başlatıyoruz. İlke kez ev sahibi olacak vatandaşlarımızın sabırsızlıkla beklediği bu proje bitmek üzere. Sıfır atık uyumlu, enerji verimli malzemelerle yapılacak bu konut projesinde yenilenebilir enerji sistemi kullanılacaktır. Bu adım son dönemde ciddi şikayet konusu olan kiraların düşmesine de yol açacaktır. Şehit yakınları, gaziler ve emeklilere her zaman ki gibi yer ayrılacaktır. Ayrıca ilk defa evlenen geçlerimiz de kota sahibi olacaktır."

İLGİLİ HABERLER