Gündem
  • 27.7.2023 12:43

Erdoğan'ı ağlatan kadın, zorla AK Parti'den atıldı

Erdoğan’ı ağlatan AKP’li partiden istifa ettirildi

“Rabbim, lütfen benim ömrümü ona ver” sözleriyle Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ağlatan AK Parti Bolu Belediye Meclis Üyesi Hacer Çınar, zamlara ve hayat pahalılığına karşı "sabrımız bitti öfkemiz büyüdü" sözleri üzerine partisinin talebiyle görevinden istifa etti.

Erdoğan'ı ağlatan AK Partili Hacer Çınar istifa etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı, katıldığı bir programda “Rabbim, lütfen benim ömrümü ona ver. Ömrüm size annemin ak sütü gibi helal olsun cumhurbaşkanım” şeklindeki sözleri ile ağlatan ve bir meclis toplantısında Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a su şişesi fırlatmasıyla gündem olan AKP Bolu Belediye Meclis Üyesi Hacer Çınar, görevinden istifa etti.

AKP Meclis Üyesi Hacer Çınar kimdir?

Hak-İş’e bağlı Öz-Sağlık İş Sendikası Bolu Şube Başkanlığı’nı da yürüten Çınar’ın, geçtiğimiz günlerde zamlara ve hayat pahalılığına karşı “sabrımız bitti öfkemiz büyüdü” sözleriyle tepki göstermesi AK Parti’de tepkiyle karşılandı.

AKP'li Meclis Üyesi Hacer Çınar, Tanju Özcan'a su şişeleri fırlattı - Son  dakika haberleri – Sözcü

AKP İl Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Çınar’ın, meclis üyeliğinin yanı sıra Hak-İş’e bağlı Öz-Sağlık İş Sendikası Bolu Şube Başkanlığı görevini yürüttüğü belirtildi. Çınar’ın ulusal ve yerel gündemde yer alan açıklamalarının ardından parti içi kurullarda istişare ve değerlendirmelerin yapıldığı anlatılan açıklamada, Çınar’ın, meclis üyeliğinden ‘affının istendiği’ bildirildi.

Gelişmeler üzerine Çınar, meclis üyeliğinden istifa etti.

Güncellenme Tarihi : 27.7.2023 23:20

İLGİLİ HABERLER