Medya
  • 2.2.2024 01:42

Erdoğan'ın başdanışman Oktay Saral’dan Altaylı’ya : Mendebur iblisin evladı derhal tutuklanmalı

Başdanışman Oktay Saral’dan Altaylı’ya sert sözler! ‘Mendebur iblisin evladı…’

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Oktay Saral, Fatih Altaylı'yı "İnsan suretine bürünmüş mendebur iblisin evladı", "Ajan olarak bu ülkede Müslüman kılıklı dolaşan bu alçak yakalanıp en ağır cezaya tabi tutulmalıdır" gibi sert sözlerle hedef aldı.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Oktay Saral, gazeteci Fatih Altaylı için kişisel X hesabından sert ifadeler kullandı.

SÖZLERİ GÜNDEM OLDU

Fatih Altaylı'nın YouTube yayınında sarf ettiği "Biz herhangi birimiz mezhebi aidiyetten dolayı mı oy veriyoruz? Veya bir cemaat, bilmem zart zurt ayetinden dolayı mı herhangi bir partiye oy veriyoruz. Konuşulmaması gereken bir şey bu; ama birileri CHP'yi sürekli olarak bu noktaya çekmek, burada değerlendirmek ve böyle bir içerisine sokmaya çalışıyor" sözleri, sosyal medyada gündem oldu.

“EN AĞIR CEZAYA TABİ TUTULMALI”

'Zart zurt' şeklindeki kullanımı tepki çeken Altaylı için Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Oktay Saral’dan sert bir çıkış geldi.

"Fatih Altaylı denen insan suretine bürünmüş mendebur iblisin evladı herhalde kendini Hollanda ya da Danimarka'da yaşadığını zannediyor... İslam'a ve Kur'an'a aleni olarak hakaret eden bu mürted zındık için saniye dahi geçmeden gereken yapılmalı, aksi halde Müslümanların infialine sebebiyet verecek nahoş olaylar yaşanabilir." diyen Saral, paylaşımının devamında şu ifadelere yer verdi:

"Ajan olarak bu ülkede Müslüman kılıklı dolaşan bu alçak yakalanıp en ağır cezaya tabi tutulmalıdır."

Güncellenme Tarihi : 2.2.2024 01:58

İLGİLİ HABERLER