Asayiş
  • 30.7.2023 23:34

Esenyurt'ta öldürülen büfecinin babası konuştu.. Katillerle aynı mahalledeyiz, bir gün önce konuştuk bir şey demediler

Olay önceki gece Esenyurt’taki bir büfede yaşandı. Yunus Emre Erzen’in işlettiği büfede, o esnada kuzeni Yusuf Erzen ile mahalleden arkadaşları Batuhan Bayındır bulunuyordu.

basliksiz-9.jpg

Baba ilk kez konuştu
Yaşananlar tazeliğini korurken baskın yapılan büfenin sahibi olan Cantürk Erzen Halk TV'ye konuştu.

"Halen şoktayım"
Baba Erzen, "Ben halen şoktayım. Çocuğumun ve arkadaşının öldürüldüğünü yeni idrak ediyorum." dedi.

"Aynı mahallenin insanlarıyız"
Baba Erzen, baskına gelen kişileri uzun yıllardır tanıdığını kaydederek şu ifadeleri kullandı:

20 yıldır bir birimizi tanırız. Neredeyse aynı mahallenin insanlarıyız. Onlar da inşaat işleri yapıyor. Biz de inşaat işi ile uğraşıyoruz. Bir süre önce, oğlum Mehmet ile, baskına gelenlerden, Samet olarak bildiğimiz Murat arasında bir gerginlik olmuştu. Benim de olduğum bir anda o olay olmuştu. Murat Özer ayağından yaralanmıştı. Ancak daha sonra bu olay kapandı.

"Olaydan önce beni aradılar"
Olay akşamı saldırganların kendisini aradığını belirten Erzen şöyle devam etti:

O akşamı, yani olaydan kısa süre önce bu kişiler beni birkaç kez aradı. Onlardan biri ile konuştum da. Ancak büfeye gidip çocuğumu ve arkadaşını öldürecekleri aklımın ucundan geçmezdi. O gün, bana ve çocuklarıma yönelik bir icra takibi yazısı ulaştı bana. Ben de duruma tepki gösterdim. Verdiğim tepkide de küfür veya hakaret yoktu. Biz borçtan kaçan insanlar değiliz demiştim.

Esenyurt'ta öldürülen gencin babası konuştu: 20 yıldır birbirimizı tanırız
"600 bin liraya yakın borcum vardı"
Baba Erzen, aldığı inşaat demiri nedeni ile Murat Özer’e 500-600 bin liralık bir borcunun olduğunu kaydederek "Kimin kime borcu yok bugün. Her esnaf sıkıntıya girer. Bu çocukların öldürülmesi mi gerekiyordu." dedi.

"Bir gün önce kafede karşılaştım"
Saldırıdan bir gün önce kafede karşılaştıklarını belirten Erzen şunları söyledi:

Bakın bu olaydan bir gün önce Beylikdüzü’ndeki bir cafede ben Tarık Özer’le karşılaştım. Birbirimiz ile konuşmadık ama gördüm. Ve bu kişi o gece çocuğumu ve arkadaşını öldürüyor. Yine, dün Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne gittiğimde orada Murat Özer’le karşılaştım. Bana, nasıl böyle bir şey oldu dedi. Yani olaydan hiç haberi yokmuş gibi davrandı. Daha sonra polisler tekrar bu kişiyi çağırdı.

İkisi de şirket sahibi

Öte yandan, kayıtlara göre iki kişiyi öldürdüğü görülen Tarık Özer adına 9 milyon lira sermayeli Avam Demir Çelik İnşaat şirketinin olduğu görüldü. Öldürülen kişilerden Yunus Emre Erzen’i darp eden Murat Özer ise 2 milyon lira sermaeyli Özerler Group İnşaat şirketinin sahibi olduğu anlaşıldı. Her iki şirket de Esenyurt'ta aynı binada görünüyor.

Cenazeleri toprağa verildi
İki gencin cenazeleri dün Büyükçekmece'de toprağa verilirken, olayla ilgili Murat Özer adliyeye sevk edildi.

Güncellenme Tarihi : 30.7.2023 23:51

İLGİLİ HABERLER