Asayiş
  • 30.8.2023 16:00

Eski bakan Kutbettin Arzu milletvekili lojmanı havuzunda ölü bulundu

AK Partili eski bakan Kutbettin Arzu havuzda ölü bulundu

2015 yılında Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı olarak görev yapan Kutbettin Arzu, TBMM Misafirhanesi'ndeki sıcak su havuzunda ölü bulundu.

AKP’li eski bakan Kutbettin Arzu havuzda ölü bulundu

TBMM’de 23’üncü dönem milletvekilli yapan ve 63’üncü hükümette Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı olarak görev alan Kutbettin Arzu, tatilini geçirmek için geldiği Yalova’nın Termal ilçesindeki TBMM Atatürk Köşkü ve Yalova Termal Sosyal Tesisleri’ndeki sıcak su havuzunda hareketsiz bulundu.

 

Çevredekilerin fark ettiği Arzu, sudan çıkarıldı. Sağlık ekipleri, 68 yaşındaki eski siyasetçinin hayatını kaybettiğini belirledi.

Kutbettin Arzu’nun cenazesi, savcılığın incelemesinin ardından Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Daha önce kalp rahatsızlığı olduğu öğrenilen Arzu’nun kesin ölüm nedeni yapılacak otopsi işlemlerinin ardından belli olacak.

Kutbettin Arzu, 23. dönem AKP Diyarbakır milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görev yaptı.

2011 yılında Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcılığı görevine getirildi. 28 Ağustos 2015 tarihine kadar bu görevini yürüten Arzu, bu tarihten 24 Kasım 2015 tarihine kadar Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı yaptı. (DHA)

KUTBETTİN ARZU KİMDİR
Kutbettin Arzu, 1 Nisan 1955'te Diyarbakır Bahteri Köyü'nde doğdu. Ekrem ve Emine Arzu’nun oğulları olan Kutbettin Arzu, Karadeniz Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümünü tamamladı. Yüksek lisansını aynı fakültede yaptı. Yapı İşleri 15. Bölge Müdürlüğü'nde Baş Mimar olarak çalıştı. Mühendislik ve mimarlık firması kurarak serbest iş hayatına devam etti. Dicle Üniversitesi Mimarlık Mühendislik Fakültesi'nde fahri öğretim üyeliği görevi üstlendi. Diyarbakır Mimarlar Odası Başkanlığı görevini yürüttü. Diyarbakır Kızılay Derneği Üyeliği, Kültür ve Dayanışma Vakfı Üyeliği, Açev Vakfı Bölge Danışma Kurulu Üyeliği, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkanlığı, TOBB Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey Üyeliği, Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Arzu, evli ve 4 çocuk babası.

Güncellenme Tarihi : 30.8.2023 15:53

İLGİLİ HABERLER