Asayiş
  • 30.7.2014 12:22

Eskişehir’de patlama

Edinilen bilgiye göre, TEKSAN Oto Sanayiciler Sanayi Sitesi K Blok'ta Erdal, Aydın ve Ramazan Çepel tarafından 5 aydır işletilen lokantada sabah saatlerinde patlama meydana geldi. Patlamanın etkisi ile işletmenin yan duvarı yıkılırken, çevredeki dükkan ve otomobillerde de büyük zarar oluştu.

Patlamanın gün içerisinde meydana gelmemesi büyük bir tehlikeyi önledi. Olay sonrası işletme tamamen kullanılamaz hale gelirken, olay yeri inceleme ekipleri de bölgede teknik inceleme başlattı.

Patlamanın yaklaşık 3 gündür kapalı olan dükkanın içinde bulunan tüp gazdaki sızıntı nedeniyle meydana geldiği ihtimali üzerinde durulurken, olayla alakalı konuşan Oto Sanayiciler Sitesi Kooperatifi Başkanı Adnan Karamanlı, yaklaşık 10 dükkanda maddi hasar meydana geldiğini söyledi. Karamanlı, “Tüp gazlar kaçırınca 3 gündür birikme olmuş. Bugün sabah 06.00’da da patlama oldu. İçeride sineklik varmış. Büyük ihtimalle çarparak yaptığı akımla patlama meydana geldi. Çok şükür iş yerleri kapalı olduğu için bir can kaybımız yok ancak maddi hasar var” dedi.

Olayla alakalı soruşturma başlatıldı.
 

Güncellenme Tarihi : 19.3.2016 02:54

İLGİLİ HABERLER