Asayiş
  • 28.10.2008 12:10

EVİNİ TERK EDEN EŞİNİ FUHUŞ BATAĞINDA BULDU!...

KONYA’da 3 ay önce 5 çocuğunu da bırakarak evterk eden eşi 34 yaşındaki Fatma Etike’nin izini sürerek İstanbul’da bulan 38 yaşındaki Mehmet Etike, fuhuş batağına düştüğünü iddia ettiği eşinin kutarılmasını istedi. Evden kaçarken türbanlı olan eşinin fotoğrafını fotoşopla (Fotoğrafta değişiklik yapılmasını sağlayan bilgisayar programı) İstanbul’da son gördüğü hale getiren Mehmet Etike, “5 çocuğum evde annelerini bekliyor” dedi.
3 ay önce eşinin, çocuklarla birlikte evde otururken tatlı almak bahanesiyle dışarıya çıktığını ve bir daha kendisinden haber alamadığını belirten Mehmet Etike, “Herhangi bir sorunumuz yoktu. 5 çocuğunu bırakarak evi terk etti. Psikolojik sorunlar yaşıyordu. Ben de eşim evden kaçtıktan sonra polise başvurdum. Yaptığım araştırmalar sonrasında Antalya’da olduğunu öğrendim. 45 gün boyunca Antalya’daki tüm tatil kentlerinde eşimin izini aradım ama bulumadım. Son olarak Manavgat’ta jandarma tarafından bulunduğunu ve ifade verdikten sonra yeniden bırakıldığını öğrendim” dedi.
İSTANBUL’DA FUHUŞ BATAĞINDA
Daha sonra Konya’ya döndüğünü ve eşi Fatma Etike’nin eve dönmesi için beklediğini kaydeden Mehmet Etike şunları anlattı:
“Eşim 15 gün önce beni cep telefonu ile arayarak İstanbul’da olduğunu ve fuhuş batağına düştüğünü belirtip kendisini kurtarmamı istedi. Ben de İstanbul’a gittim. Küçükçekmece’de bir otelde olduğunu söylemişti. Otelin yerini buldum ve takibe aldım. 2 gün boyunca tinercilerle birlikte otelin karşısında bulunan boş bir inşaatta yattım. Yaptığım takip sonrasında sürekli otele girip çıktığını gördüm. Otel ile bir pastane arasında sürekli gidip geliyordu. Tipi de tamamen değişmişti. Saçlarını açmış ve sarıya boyatmıştı. Ama yanına gidemedim. Fuhuş mafyasının içinde olduğunu söylediği için çekindim.”
TÜRBANLIYDI, BAŞINI AÇMIŞ
Tekrar Konya’ya döndükten sonra eşinin türbanlı olan vesikalık fotoğrafını alarak bir fotoğraf sütüdyosuna gittiğini ve photoshopla son gördüğü hale getirdiğini belirten Mehmet Etike, eşinin kurtarılması için yeniden Cumhuriyet Savcılığı’na dilekçe yazdığını kaydetti.
3 aydır annelerini görmeyen çocuklar da, annelerini çok özlediklerini belirterek bir an önce eve dönmesini istedi.

İLGİLİ HABERLER