Gündem
  • 17.4.2024 19:21

Fanatik Fenerbahçeli Servet Yardımcı TFF Başkanlığına aday oldu

Federasyonda yıllardır Fenerbahçe'nin sözcüsü gibi çalışan Servet Yardımcı başkanlığa aday oldu.. TFF Başkanlığı için aday sayısı ikiye çıktı
UEFA İcra Kurulu Üyesi Fenerbahçe SK Üyesi Servet Yardımcı Servet Yardımcı, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı'na aday olduğunu açıkladı. 18 Temmuz'da yapılması beklenen seçimler için ilk olarak iş insanı Erdal Alkış adaylığını duyurmuştu.

SERVET YARDIMCI ADAYLIĞINI DUYURDU
UEFA İcra Kurulu Üyesi Servet Yardımcı, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı'na aday olduğunu açıkladı.

 

Resim

An itibariyla TFF başkanlığına aday olan iki kişi de Fenerbahçe ve Ali Koç destekçisi durumunda. Servet Yardımcı: Adaysız Fenerbahçe seçiminde Ali Koç'a destek olmak için oy kullandı. Fenerbahçeli ve Fenerbahçe Kongre Üyesi. 

Resim

Erdal Alkış: Ali Koç destekçisi. Fenerbahçeli.

Resim
Resim

SERVET YARDIMCI KİMDİR?
26 Aralık 1957'de Rize'de doğan Yardımcı, amatör olarak futbol oynadı. Bir dönem Çaykur Rizespor'da yöneticilik yaptı. İlk kez 2008 yılında, Hasan Doğan'ın listesinden Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kuruluna girdi. Mahmut Özgener döneminde Başkan Vekili oldu. Daha sonra Mehmet Ali Aydınlar yönetiminde yönetim kurulu üyesi olarak görevine devam etti. 2012'de başlayan Yıldırım Demirören dönemiyle 1. Başkan Vekili oldu ve Nihat Özdemir yönetiminde de bu görevini sürdürdü. Yardımcı, TFF'nin FIFA ve UEFA ile ilişkilerini yürütmektedir.

2015 yılında UEFA Yönetim Kuruluna girmek için aday oldu ancak seçilmedi. 5 Nisan 2017'deki 41. UEFA Kongresinde yapılan seçimi kazanan Yardımcı, UEFA Yönetim Kuruluna girdi. 2021'de yeniden aday oldu ve tekrar seçildi.

Güncellenme Tarihi : 17.4.2024 19:34

İLGİLİ HABERLER