Yaşam
  • 21.2.2023 22:05

Farah Zeynep Abdullah: Allah ve Devlet kelimelerini aynı yerde görmek istemiyorum

Oyuncu Farah Zeynep Abdullah sosyal medya hesabından yaptığı, "Devlet ve Allah kelimelerini aynı yerde görmek istemiyorum" paylaşımıyla tepki çekti.

Türkiye'nin kalbi 6 Şubat'ta merkez üssü Kahramanmaraş olan depremlerle sarsıldı.

11 şehrimiz depremlerden etkilenirken, binlerce vatandaşımız hayatını kaybetti.

Ekipler bir yandan yaraları sarmaya çalışırken diğer yandan da deprem bölgelerinde meydana gelen tahribatı onarmaya çalışıyor.

Ancak bazı isimler var ki yaptıkları çıkışlarla tepki topluyor.

Paylaşımı tepki çekti

Bunlardan biri de oyuncu Farah Zeynep Abdullah...

Dayanışma içinde olunması gereken günlerde paylaşımda bulunan Abdullah, "DEVLET ve ALLAH kelimelerini aynı cümlede, aynı paragrafta, aynı yerde görmek asla istemiyorum artık yeter." dedi.

Farah Zeynep Abdullah'ın paylaşımına ise tepkiler gecikmedi.

Yeni Haber Başlığı

"Allah devletimizin yardımcısı olsun"

Farah Zeynep Abdullah'ın attığı tweete binlerce kişi, “Allah yar, devlet var olsun. Allah devletimizin yardımcısı olsun. Allah devletimizi korusun. Allah devletimize zeval vermesin” gibi dualar ederek cevap verdi.

ABDULLAH’IN DERDİ NE?

Abdullah’ın, “Devlet ve Allah kelimelerini aynı cümlede, aynı paragrafta, aynı yerde görmek asla istemiyorum artık yeter” ifadeleriyle attığı tweete binlerce kişi, “Allah yar, devlet var olsun. Allah devletimizin yardımcısı olsun. Allah devletimizi korusun. Allah devletimize zeval vermesin” gibi dualar ederek cevap verdi.


 

Oyuncu Abdullah, paylaşımının ardından kendisine; "Allah devletimize zeval vermesin. Milleti muhtaç etmesin" ifadeleriyle dua eden 'debuffer' adlı kullanıcıya ise 'Etti kardeşim etti zaten' diyerek cevap verdi.


 

OYSA AİLESİ BU DEVLETE SIĞINDI

Farah Zeynep Abdullah’ın gündeme gelmesinin ardından kim olduğu ve ailesi de merak edildi. Babasının Irak Türkmenlerinden annesinin ise Boşnak kökenli bir kadın olduğu, büyük aile geçmişinde Türkiye’ye göç edildiği öğrenildi.

Lise eğitiminin bir kısmını İstanbul Saint Michel Fransız Lisesinde okuyan Abdullah, daha sonra ailesinin iş durumu gereği kaydını İngiltere'ye aldırarak öğrenimini bu ülkede tamamladı.

Yeni Haber Başlığı

Güncellenme Tarihi : 21.2.2023 22:07

İLGİLİ HABERLER