Gündem
  • 13.5.2024 18:36

Fatih Altaylı Özgür Özel'e ağır benzetme.. Yeni Türkiye'nin satılığı

Fatih Altaylı’dan Özgür Özel’e olay gönderme! ‘Bir umut gibi görünüyordu, değilmiş…’

Fatih Altaylı'dan CHP’ye ve CHP lideri Özgür Özel’e yönelik çarpıcı bir eleştiri geldi. "Özgür Özel bir umut gibi görünüyordu. Değilmiş” diyen Altaylı, “Yeni Türkiye’nin yeni CHP’si bu" görüşünü savundu.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in, AK Parti’ye yakınlığı ile bilinen gazeteci Taha Hüseyin Karagöz ve sunucu Buket Aydın'la görüşmesine dair tepkiler devam ederken yeni bir gelişme daha yaşandı. Fatih Altaylı, CHP'lileri hedef gösterdiğini söylediği AK Partili bir gazetenin yöneticilerinin Mudanya Belediyesi'nde ağırlandığını paylaştı.

Yaşanan bu son gelişme üzerine "Özgür Özel bir umut gibi görünüyordu. Değilmiş” diyerek tepki gösteren Fatih Altaylı, “Yeni Türkiye’nin yeni CHP’si bu" görüşünü savundu.

Fatih Altaylı'nın konuya ilişkin görüşleri şöyle:

"CHP Genel Başkanı Özgür Özel’den tam “CHP lideri” diye bahsetmeye başlamıştım ki, bir hamlesi ile bu vasfını kaybetmeye başladı. Ancak şunu da söylemek isterim ki, bu rezillik CHP’de sadece genel merkezle ve genel başkanla sınırlı değil. CHP’li pek çok belediyede benzer rezillikler yaşanıyor.

Mesela Mudanya’da. Yeni seçilen Başkan Deniz Dalgıç, yıllardır CHP’ye destek olan ve bu yüzden başına gelmedik kalmayan gazetecilerin telefonlarına çıkmazken, yıllardır CHP’ye savaş logosuna Erdoğan fotoğrafı koyacak kadar AKP’li bir gazetenin sahip ve yöneticilerini belediyede kabul ediyor, sosyal medyadan bunlarla çekilmiş fotoğraflarını paylaşıyor.

‘Değişen’ CHP’nin değişimden kastı neymiş böylelikle anlıyoruz. Türkiye artık ilkeli insanların değerli olduğu bir ülke değildi. Ve hep söylediğim gibi siyasette artık ilkelerle ilerleyen partiler değil, holdingleşmiş siyasi yapılar vardı. Ama yine de Özgür Özel bir umut gibi görünüyordu. Değilmiş. Yeni Türkiye’nin yeni CHP’si bu. Satılık olanın, parayla satın alınabilenin, fiyatı olanın daha çok sevildiği yeni Türkiye’nin yeni CHP’si."

 

Güncellenme Tarihi : 13.5.2024 20:16

İLGİLİ HABERLER