Gündem
  • 30.1.2024 20:59

Fatih Altaylı zıvanadan çıktı.. Ayet-i Kerimelere zart zurt dedi

Fatih Altaylı: Zart zurt ayetinden dolayı parti tercihi yapmıyoruz..

Gazeteci Fatih Altaylı siyasal İslamcı diye yaftalayıp "bölücü" diye tanımladığı muhafazakar kesimin Türkiye için tehdit olduğunu söyleyerek insanların "zart zurt ayetleriyle" oy vermediğini söyledi.

Altaylı mezhepçilik kavgasıyla birbirine düşen CHP'yi aklamak isterken 28 Şubat zihniyeti bir kez daha hortladı. 

"ZART ZURT AYETİYLE KARAR VERMİYORUZ"

İnsanların oy verme eğilimlerini anlatırken inançlarını aşağılayan Altaylı "Biz herhangi birimiz mezhebi aidiyetten dolayı mı veya bir cemaat, bilmem zart zurt ayetinden dolayı mı herhangi bir partiye oy veriyoruz." dedi.

"CHP'YE OPERASYON ÇEKİLİYOR"

Altaylı tarihi boyunca bu ülkenin inançlarıyla barışık olmayan şimdi de inançları kullanarak Alevilik tartışmasında boğulan CHP'yi kurtarmak için "Konuşulmaması gerek bir şey bu ama birileri CHP'yi sürekli olarak bu noktaya çekmek, burada değerlendirmek ve böyle bir yapı içerisine sokmak istiyor. Yani zannedersin ki CHP Alevilerin partisi olsun isteniyor AKP de sünnilerin partisi olsun isteniyor. Bu şekilde bir ayrım olsun isteniyor." dedi.

Altaylı sözlerinin devamında şu ifadeleri kullandı:

Bunu isteyenler var mıdır vardır. Bunlar kimlerdir; Türkiye'nin bölünüp parçalanmasını ve Türkiye'nin sonsuza kadar da siyasal islamcılar tarafından yönetilmesini isteyenler ancak bunu tekrarlar.

Bir vatanseverin böyle böyle bir tavrı, böyle bir isteği böyle bir arzusu; mezhep din inanç üzerinden bir partileşme kaygısı olamaz, olmaması lazım. 

Güncellenme Tarihi : 30.1.2024 21:14

İLGİLİ HABERLER